Autostrada A2: zobacz, jak wyglądało oświetlenie podczas otwarcia

2011-12-05 15:29
Autostrada A2 - oświetlenie obiektu podczas otwarcia
Autor: Trias Autostrada A2 - oświetlenie podczas otwarcia

W nocy z 30 listopada na 1 grudnia, została oddana do ruchu autostrada A2. Uroczystość, w której uczestniczył, m.in. prezydent Bronisław Komorowski, odbyła się na granicy województw wielkopolskiego i lubuskiego, na terenie autostradowego węzła Trzciel. Zobacz, jak wyglądało oświetlenie autostrady podczas otwarcia. Iluminację zapewnił Trias.

Kilka minut po północy 1 grudnia, uroczyście została oddana do użytku autostrada A2 na odcinku Świecko - Nowy Tomyśl. Ta 115 kilometrowa trasa, łączy Polskę z europejską siecią autostrad.
W wydarzeniu wzięli udział, m.in. prezydent Bronisław Komorowski, premier Brandenburgii - Matthias Platzeck oraz przedstwiciele władz województwa wielkopolskiego i lubuskiego. Oświetlenie obiektu podczas otwarcia zapewniła firma Trias.

Przeczytaj również: Autostrada A2 otwarta

Światło na autostradzie

Firma Trias zapewniła oświetlenie autostrady A2. Podczas uroczystości otwarcia, uczestnicy mogli oglądać spektakl, w którym główną rolę odegrało światło. Kluczowym elementem iluminacji była oczywiście autostrada A2, na którą padały strumienie światła emitowane stopniowo przez lampy, umieszczone na dwóch wiaduktach węzła Trzciel.
Światło pojawiało się stopniowo - w miarę jak przedstwiciele władz przykładali dłonie do specjalnych elementów scenografii w kształcie sześcianów. Po dotknięciu sześciany podświetlały się, a na niebie pojawiały się elementy świetlnej autostrady.

Świetlna autostrada A2

Kiedy wszystkie elementy świetlne się połączyły i nastąpiło symboliczne otwarcie autostrady - światło skierowano w górę, a następnie w stronę Poznania i Berlina. Do stworzenia świetlnej autostrady posłużyło 26 reflektorów, rozmieszczonych na obu wiaduktach. Dla spotęgowania wrażeń wizualnych, podświetlono fasady wiaduktów oraz znajdujący się pomiędzy nimi odcinek jezdni. Łącznie do otwarcia obiektu użyto ponad 400 różnego rodzaju lamp i urządzeń.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej