Autostrada A2: do Niemiec jednak dojedziesz

2011-01-07 10:52
DK2: dojazd do przejścia w Świecku
Autor: GDDKiA Droga krajowa nr 2 - dojazd do przejścia w Świecku

Pod koniec 2011 r. gotowy będzie odcinek drogi krajowej nr 2 o długości 1,1 km między autostradą A2 (węzeł Świecko), a granicą Polski. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje rozstrzygnąć przetarg na wybór wykonawcy tego odcinka drogi jeszcze w styczniu lub na początku lutego.

Autostrada koncesyjna A2 Świecko – Nowy Tomyśl, budowana obecnie przez Autostradę Wielkopolską S.A. dobiegnie do węzła Świecko (ok. 2 km od granicy) pod koniec 2011 r. W tym samym czasie będzie już również gotowy odcinek o długości 1,1 km budowany przez GDDKiA między węzłem Świecko i przejściem granicznym w Świecku.

Zobacz koniecznie: Rok 2010: 20 mld zł w polskie drogi

I droga realizowana przez GDDKiA i autostrada A2 budowana przez AWSA powstaną w technologii betonowej. Przetarg na wybór wykonawcy odcinka drogi budowanej przez GDDKiA został ogłoszony 1 grudnia 2010 r.

Wcześniej – w 2010 r. na mocy porozumienia między GDDKiA oddział w Zielonej Górze i Starostwem Powiatowym w Słubicach, do którego należy teren samego przejścia granicznego, GDDKiA gruntownie wyremontowała nawierzchnię na odcinku 900 m przejścia granicznego.

Świecko - Stryków - Konotopa

Pod koniec 2011 r. będzie można tym samym przejechać od granicy Polski w Świecku do Strykowa pod Łodzią jednym ciągiem komunikacyjnym. W maju 2012 r. gotowy będzie również odcinek autostrady A2 od Strykowa do Konotopy pod Warszawą, realizowany obecnie przez GDDKiA.

Zobacz koniecznie: Z Łodzi do Warszawy: ruszyła budowa autostrady A2

Po 2012 r. będzie realizowany również nowy przebieg drogi krajowej nr 2 omijający od południa przejście graniczne w Świecku.

Plan dróg w okolicy przejścia granicznego w Świecku

GDDKiA: Plan dróg w okolicy przejścia granicznego w Świecku
Autor: GDDKiA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej