Autostrada A1: GDDKiA podpisała kolejną umowę o roboty drogowe

2012-01-23 9:57
Roboty drogowe
Autor: GDDKiA Roboty drogowe

Autostrada A1 wkrótce połączy się z drogą krajową nr 15. Bydgoski oddział GDDKiA podpisał umowę z wykonawcą - spółka Strabag. Roboty drogowe pomorskiej trasy łączącej obie drogi ruszyły w ubiegłym tygodniu.

W lutym przyszłego roku autostrada A1 będzie połączona z drogą krajową nr 15. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała 10 stycznia umowę o roboty drogowe z wykonawcą - firmą Strabag.
Roboty ruszyły 17 stycznia. Budowlana spółka zrealizuje inwestycję w ciągu 13 miesięcy.

Przeczytaj również: Autostrada A1: otwarcie odcinka Wieszowa - Maciejów

Jakie roboty drogowe wykona Strabag?

Zakres prac obejmuje budowę drogi łączącej węzeł Turzno na autostradzie A1 z drogą krajową nr 15, o przekroju drogowym jednojezdniowym, dwupasowym i długości 1600 m. Ponadto, w ramach zlecenia Strabag wybuduje skrzyżowania z drogą krajową nr 15 (budowa ronda średnicy zew. 41,00 m), odwodnienie drogi, przepusty drogowe, wiadukt w ciągu drogi wojewódzkiej nr 646, oświetlenia drogowego, dróg dojazdowych, ekranów akustycznych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu.
Przypomnijmy, że Autostrada A1 w kujawsko-pomorskim budowana jest od października ubiegłego roku. Na ponad 60-kilometrowym odcinku drogi wykonawca - konsorcjum Skanska-NDI wybudował cztery węzły, które powstały w Lubiczu, Lisewie, Turznie i Grudziądzu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej