Jak brak czasu przekłada się na pieniądze dla firm wykończeniowych

2006-12-08 14:07

Rośnie popyt na domy na przedmieściach i wsiach. Dodatkowo, coraz częściej klienci decydują się na kupno gotowego, w pełni wykończonego obiektu niż na budowę we własnym zakresie.

Ceny gruntów w dużych miastach i okolicach gwałtownie rosną. Cena 1 m2 działki w Milanówku w ciągu ostatniego półrocza wzrosła ponad dwukrotnie - do 150 zł. Za metr kwadratowy działki budowlanej w Łomiankach zapłacić trzeba 300 zł, a w Starych Babicach nawet 400. W okolicach Poznania wydamy ok. 100-150 zł., a w rejonie Żernik Wrocławskich ceny sięgają 200-300 zł za metr kwadratowy. Mimo to popyt na grunty stale rośnie. Jak wynika z sondażu "Gazety" z września 2006 roku, 42%. Polaków uważa, że lepiej jest mieszkać na wsi niż w mieście. W ostatnich latach z 15 do 31% wzrosła też liczba mieszkańców miast, deklarujących silną chęć przeniesienia się do własnego domu na przedmieściach.

Chęć posiadania własnego domu na przedmieściach przekłada się nie tylko na popyt na grunty, ale także na wykończone domy. Te cieszą się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza wśród ludzi, którzy prowadzą własne firmy bądź zajmują stanowiska kierownicze. Spowodowane jest to brakiem czasu na zajmowanie się sprawami związanymi z budową domu. Takie przedsięwzięcie wiąże się też ze stresem, którego na co dzień nie brakuje ludziom na wysokich stanowiskach, a co najważniejsze jest bardzo czasochłonne.

Deweloperzy często nawiązują współpracę z firmami specjalizującymi się w wykańczaniu domów i apartamentów "pod klucz". Klienci mają do wyboru szeroki wachlarz wariantów wykończenia, a realizacja projektu leży już po stronie dewelopera. Takie rozwiązanie zastosowano m.in. przy tworzeniu osiedla Ventana - Rezydencje w Walendowie, budowanego przez konsorcjum Westmark - Venessa. Osiedle powstaje 18 km od centrum Warszawy.

Coraz więcej osób decyduje się na zakup domu na rynku pierwotnym - komentuje Dominik Cwajda, specjalista do spraw marketingu inwestycji Ventana - Rezydencje w Walendowie. Zamiast budować dom samemu, poświęcając temu mnóstwo czasu, wygodniej jest powierzyć to komuś, kto się w tym specjalizuje. To samo dotyczy wykańczania wnętrz. W odpowiedzi na wysokie oczekiwania ze strony naszych klientów, zdecydowaliśmy o współpracy ze specjalistami, którzy wykończą pod klucz domy, które my budujemy.

Obserwując tę tendencję deweloperzy kładą nacisk na tworzenie osiedli, które zapewnią mieszkańcom nie tylko dobrą lokalizację i sąsiedztwo przyrody, ale też pełną infrastrukturę - sklepy, łatwy dostęp do ośrodki rekreacyjnych czy punktów usługowych. Klienci, którzy decydują się na zakup takiego domu zapewniają sobie wygodę zakupu ale też wygodę życia. Dla zapracowanych osób, którym na co dzień towarzyszy stres i brak czasu to atut, który trudno wycenić.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej