Krytycznie o rozporządzeniach

2008-05-08 15:27

Polska Izba Inżynierów Budownictwa, w stanowisku przesłanym do Ministerstwa Infrastruktury, krytycznie ocenia projekty rozporządzeń wykonawczych przygotowanych przez resortowy Departament Rynku Budowlanego i Techniki, umożliwiających wdrożenie Dyrektywy Europejskiej 2002/91/WE w sprawie charakterystyki energetycznej budynków.

Izba uważa między innymi, że rozwiązania zawarte w projektach, a w szczególności w sprawie metodologii obliczania charakterystyki energetycznej budynku budzą poważne zastrzeżenia, przede wszystkim dlatego, że akt prawny jakim jest rozporządzenie, powinien określać wymagania techniczne, a nie być podręcznikiem metodologii obliczeń. Natomiast dla budynków użytkowanych należy dopuścić uproszczone obliczenia oparte przede wszystkim na pomiarach z natury.
Za nieporozumienie PIIB uznaje zalecenie włączania obliczeń i to w bardzo szerokim zakresie, do charakterystyki energetycznej budynków.
Zdaniem Izby, która zrzesza obecnie 105 572 członków, proponowane przez Ministerstwo Infrastruktury rozwiązania wymagają zasadniczego przepracowania.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej