Ulga remontowa tak, ale pod rygorem wymagań na co

2017-02-07 17:02
Robert Klos, wiceprezes Związku Polskie Okna i Drzwi
Autor: brak danych

Robert Klos, Zrzeszenie Montażystów Stolarki. U podstaw tego zagadnienia jest fakt, że 80% produkcji okien i drzwi sprzedawanych jest na rynek remontowy, głównie dla odbiorcy indywidualnego. To oznacza dużą pokusę, żeby kupić produkt bez VAT, czyli taniej. Niektóre firmy same to zresztą proponują, żeby nie stracić klienta.

Zrzeszenie dwa lata temu przeprowadziło wśród sprzedawców stolarki sondę i wyszło z niej, że 30% klientów jest zainteresowanych zakupem bez faktury. Wprowadzenie finansowania motywującego podejmowanie decyzji remontowych. Ale też zmuszenie inwestora do przedstawienia rachunku zawsze będzie dobre.

Wdrażając swoje plany w podanym dzisiaj przez ministra infrastruktury i budownictwa zakresie ulgi remontowej (red: inwestorzy indywidualni, remonty podnoszące efektywność energetyczną budynków), spełni ona swoją funkcję, o ile będą mechanizmy, które zobligują inwestora do poprawy parametrów energetycznych lub zakupu w tym celu materiałów o odpowiednim standardzie. Robert Klos przy okazji dodaje, że w przypadku remontów trzeba zwracać również uwagę na aspekt bezpieczeństwa. Od trzech lat na rynku niemieckim funkcjonują już nawet specjalne programy dopłat dla osób inwestujących w bezpieczeństwo swoich domów i mieszkań.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej

Materiał sponsorowany