Czy wiesz, że długi w budownictwie możesz odzyskać szybciej przez internet?

2021-09-02 6:46 Materiał sponsorowany
długi
Autor: dlugi.info Dług, podobnie jak ropa naftowa, złoto czy inne dobra, doskonale nadaje się do handlu

Budownictwo jest jedną z tych branż, gdzie zatory płatnicze są ogromnym problemem. W mniejszym lub większym stopniu dotykają one wszystkich grup działających w niej przedsiębiorców. Firmy nie regulują swoich należności, bo są nierzetelne albo nie mają z czego. Ta pierwsza grupa pozwala sobie na takie praktyki, bo czuje się bezkarna.

Dług - mój czy Twój?

Do długu podchodzimy różnie, w zależności od punktu, z którego na niego patrzymy. Jeśli to my jesteśmy winni komuś np. pieniądze, usługę czy inne świadczenie, to bardzo często szukamy wytłumaczenia – „ale to nie z naszej winy”, „nam też nie płacą”. Inaczej jest, jeśli to my czekamy na spłatę należnych nam pieniędzy, czyli wierzytelności. Denerwuje nas każdy dzień opóźnienia i nie znajdujemy wytłumaczenia, dlaczego dłużnik nie spłaca swoich długów w terminie.

Co można zrobić z wierzytelnością?  

Jest kilka możliwości, gdy dłużnik przestaje odbierać telefon i kontakt się urywa. Jeśli dług jest firmowy przestajemy widywać dłużnika w naszej hurtowni czy sklepie. On nie przestaje kupować tylko kupuje dalej u naszej konkurencji. „Specjaliści” mają na początku kilka otwartych rachunków, a tonący w długach kupują tam, gdzie jeszcze im sprzedają.

Taki dług można oddać do windykacji. Niestety ten proces trwa. Sąd, komornik itd.

Wejście w spór sądowy z dotychczasowym klientem z dużą dozą prawdopodobieństwa usuwa go z bazy naszych aktywnych kontrahentów.

Dlaczego powstają internetowe giełdy długów?

Dług, podobnie jak ropa naftowa, złoto czy inne dobra, doskonale nadaje się do handlu. W obecnych czasach, podobnie jak wiele innych giełd, na których sprzedaje się i kupuje różne towary, handel długami też przeniósł się do internetu, który znakomicie usprawnia, przyspiesza i ułatwia transakcje.

Wystawienie długu na sprzedaż w internecie

Sprzedaż długu przez Internetową Giełdę Długów dlugi.info jest możliwe od około 10 lat. Legalność takiego postępowania potwierdzają liczne opinie GIODO zamieszczone na stronach serwisu i kodeks cywilny art. 509 Dz. U. z 2020r., poz.2320): Wierzyciel może bez zgody dłużnika przenieść wierzytelność na osobę trzecią (…) wraz z wierzytelnością przechodzą na nabywcę wszelkie związane z nią prawa, w szczególności roszczenie oraz zaległe odsetki. W praktyce zapis ten oznacza, że dług można sprzedać na drodze tzw. cesji wierzytelności, czyli umowy cywilnoprawnej.

W tym rozwiązaniu dajemy szansę spłaty długu nie strasząc naszego dłużnika sądem czy komornikiem. O chęci pozbycia się takiego długu dłużnik może dostać od sprzedającego powiadomienie mailem, listem lub SMS-em. Telefonów może już nie odbierać, ale SMS przeczyta. Ma wówczas dwa wyjścia: nie podejmować rozmowy o spłacie lub zacząć spłacać w zamian za czasowe ukrycie ogłoszenia. Szansa zatrzymania takiego klienta jest większa niż po wysłaniu do niego komornika. Oczywiście jest też znacznie szybsza i tańsza.

W praktyce na dlugi.info można wystawić wierzytelności niskowartościowe i przedawnione, jako ogłoszenie zachęcające do wykupienia długu lub udostępnić kupującemu opcję Kup teraz, czyli transakcję przez internet - bez konieczności spotykania się. Po zakończonej transakcji Karta długu automatycznie znika z serwisu, czyli sprzedający nie musi pamiętać, aby ją usunąć z widoczności w internecie. Dodatkowo obie strony transakcji otrzymują umowę sprzedaży.

Chcesz wiedzieć jak to działa? Wejdź na dlugi.info i dowiedz się więcej.

Klik... i po długu!

Przeczytaj także:

Sonda
Odpowiedz na pytanie
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej