Najnowszy Revit Architecture 2011 już w polskiej wersji językowej

2010-06-22 15:08
Najnowszy Revit Architecture 2011 już w polskiej wersji językowej
Autor: Autodesk Renderowanie obrazu

Oprogramowanie do modelowania informacji o budynku (BIM) ułatwia współpracę międzybranżową przy tworzeniu oraz modernizacji projektów.

Najnowszy Revit Architecture 2011 już w polskiej wersji językowej
Autor: Autodesk Edytowanie form

Wiodące rozwiązane Autodesk dedykowane branży architektoniczno-budowlanej ma na celu zwiększenie korzyści, jakie daje modelowanie informacji o budynku, a także ułatwienie współpracy międzybranżowej przy tworzeniu oraz modernizacji projektów.

Autodesk  Revit Architecture 2011 umożliwia naturalne, swobodne projektowanie i sprawną realizację zleceń. Program specjalnie zaprojektowany pod kątem modelowania informacji o budynku (BIM), pomaga w rozpatrywaniu różnych koncepcji i form oraz w lepszym utrzymaniu danych projektowych w dokumentacji, a także podczas budowy.

Dzięki mechanizmowi parametryzacji zmian, w które jest  wyposażony,  wszelkie modyfikacje są automatycznie uwzględniane w całym modelu, przez co projekt jest w pełni skoordynowany przez cały czas z aktualną dokumentacją.

Co to jest BIM?

BIM to zintegrowany proces pozwalający analizować kluczowe właściwości fizyczne oraz funkcjonalność budynku w postaci cyfrowej – zanim zostanie on zbudowany, umożliwiając tym samym dostarczanie projektów szybciej, oszczędniej i przy minimalnym wpływie na środowisko.

Przeczytaj więcej na temat BIM

Skoordynowane i dokładne informacje są używane w całym procesie, co pozwala na konstruowanie nowatorskich budowli, dokładną wizualizację ich wyglądu umożliwiającą lepszą komunikację z otoczeniem projektowym, symulowanie ich zachowania się w realnym świecie, oszacowanie kosztów oraz stworzenie dokładniejszej dokumentacji projektowej.

Jakie oferuje korzyści?

Korzyści wynikające z modelowania informacji o budynku oraz współpraca wielu branż w obrębie jednego projektu to trendy, które mocno zaznaczyły się na polskim rynku architektoniczno-budowlanym i miały wpływ na wzrost zainteresowania rozwiązaniami Autodesk do projektowania trójwymiarowego. Wczesne zastosowanie modelowania informacji o budynku w oparciu o technologię Revit jest bowiem istotnym elementem budowania przewagi konkurencyjnej oraz rozwoju firmy i świadczenia nowych usług.
– BIM w oparciu o platformę Revit to przede wszystkim stały dostęp do pełnej aktualnej informacji o każdym z elementów budowli – od wizualizacji, poprzez możliwość wejścia do wnętrza, powierzchnię, kubaturę, zużycie materiałów, koszty etc. – ocenia Leszek Chodor, wiceprezes Chodor-Projekt – Dając możliwość szybkiego sprawdzenia wielu wariantów otwiera kolejne drzwi do zwiększenia kreatywności i innowacyjności, proponowania klientom jeszcze lepszych rozwiązań, a także dalszego rozszerzania usług naszej firmy.

Co nowego w Revit Architecture?

Ulepszenia Revit Architecture 2011 obejmują następujące funkcje:

  • edytowanie form – dodano m.in. możliwość edycji poszczególnych profili form dowolnego typu bez konieczności uprzedniego kasowania formy,
  • racjonalizację powierzchni – powierzchnie można teraz dzielić według poziomów, płaszczyzn odniesienia i linii modelu; obecnie wzory powierzchni podzielonych można tworzyć z dowolnych kombinacji siatek UV i przecięć tworzonych przez te nowe elementy,
  • elementy adaptacyjne – w najnowszej wersji mogą być one używane zarówno do wypełniania pustych obrysów paneli na podzielonej powierzchni, jak i w bardziej złożonych modelowniach lub siatkach,
  • narzędzia konstrukcyjne – dodano nowe narzędzia umożliwiające tworzenie: belek zakrzywionych, pochylonych kolumn, podcięć belek, dźwigarów, metalowych profili tarasów i innych elementów,
  • renderowanie,
  • dostęp do Autodesk® Green Building Studio® Web-Based Services (przy subskrypcji na Revit Architecture).


Okazją do przetestowania nowych funkcji Revit Architecture 2011 w praktyce jest udział w bezpłatnych seminariach, organizowanych przez autoryzowanych partnerów Autodesk na terenie całego kraju. Szczegóły oraz możliwość rejestracji dostępne są na stronie http://www.autodesk.pl/events.

Revit Architecture 2011 w wersji polskiej dostępny jest u autoryzowanych sprzedawców Autodesk.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej