Roto Parallel - okucia do okien otwieranych na zewnątrz

2015-10-13 10:25
okucia do okien Roto
Autor: Roto Elewacja biurowca z oknami wyposażonymi w okucia Roto Parallel

Roto Parallel to okucia okienne przeznaczone do okien otwieranych na zewnątrz i, co ciekawe, okien, które otwierają się równolegle do elewacji. Ten rodzaj okuć okiennych Roto polecany jest głównie do budynków biurowych.

Okucia okienne Roto Parallel dają możliwość otwierania okien na zewnątrz, równolegle do fasady budynku - odstawiania na odległość maksymalnie 20 cm (przy otwieraniu ręcznym). Okna odsuwają się na zewnątrz przed elewację budynku, a gdy jest ona podwójna przed jej powłokę wewnętrzną. Dzięki temu rozwiązaniu możliwa jest naturalna wentylacja wnętrza budynku - po wysunięciu skrzydła okiennego ciepłe powietrze uchodzi z pomieszczenia na zewnątrz przez szczelinę u góry, zaś świeże napływa do wnętrza dołem. Okucia okienne Roto Parallel umożliwiają także otwieranie okien bez ingerencji we wnętrze pomieszczenia.

Okucia okienne Roto Parallel mogą być sterowane ręcznie lub elektrycznie. Dopuszczalny ciężar pojedynczego skrzydła otwieranego ręcznie wynosi 200 kg. Maksymalny ciężar okna z napędem elektrycznym to 1000 kg, wysokość okna 6 m.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej