Roto AL 540 - system okuć do okien aluminiowych

2014-12-16 13:31
szklane elewacje
Autor: Roto Nowa strona zawiasowa do skrzydeł  o masie do 160 kg uzupełniła system okuć Roto AL 540. Został on zastosowany m.in. w fasadzie hamburskich „tańczących wież”

Firma Roto opracowała nową stronę zawiasową do okien aluminiowych. Okucia okienne Roto AL 540 przeznaczone są do skrzydeł rozwierno-uchylnych, rozwiernych oraz TiltFirst o ciężarze do 160 kg.

Okucia Roto AL 540 do aluminium

Nowy system okuć okiennych umożliwia wykonanie okien aluminiowych rozwierno-uchylnych, rozwiernych i TiltFirst (okno można uchylić, a otwarcie jest możliwe po odblokowaniu kluczem blokady w klamce) na wysokość całego pomieszczenia - do 2,7 m. Charakterystyczna dla tego rozwiązania jest komfortowa rozwórka z regulacją w poziomie, która pozwala uzyskać maksymalną szerokość uchylenia skrzydła okiennego - 190 mm. System okuć nadaje się do okien aluminiowych niemal we wszystkich wymiarach. Okucie okienne AL 540 można wykorzystać także w obiektach z fasadą nachyloną do wewnątrz lub na zewnątrz.

W nowej wersji strony zawiasowej wykorzystano wsporniki zawiasów i rozwórek, porównywalne pod względem montażu z systemem okuć Roto AL 540 do skrzydeł rozwiernych o ciężarze do 130 kg. Okucia okienne montuje się w ościeżnicy za pomocą dodatkowych wkrętów.

okucia do okien aluminiowych
Autor: Roto Okucie okienne Roto AL 540 daje możliwość wykonania okna czy drzwi balkonowych na wysokość całego pomieszczenia
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej