Okucia okienne Winkhaus sterowane pilotem

2012-10-17 14:52
Okucie okienne winkhaus
Autor: Winkhaus Okucie activPilot Comfort firmy Winkhaus pozwola zaprogramować automatyczną funkcję wietrzenia domu

Okucie okienne activPilot Comfort PADM firmy Winkhaus prezentowane wiosną na targach w Norymberdze dostępne już w Polsce.

Okucie okienne uchylno-rozwierane activPilot Comfort daje możliwość równoległego odsunięcia skrzydła okna od ramy. 6 mm szczelina powstaje na całym obwodzie skrzydła okna. Poza tym oczywiście można okno otworzyć lub uchylić.  

Producent zapewnia, że takie wietrzenie okna jest efektywne i energooszczędne. Dzięki specjalnej konstrukcji stalowych zaczepów w ramie okna okucie zachowuje wysoką odporność na włamanie (do klasy 2 wg normy ENV 1627-1630) także przy takiej formie otwarcia. Oznacza to, że można bezpiecznie wietrzyć dom również podczas nieobecności mieszkańców.

Okucia do okien Winkhaus activPilot Comfort PADM mogą być zintegrowane z automatyką. Istnieje możliwość zaprogromowania wietrzenia o określonej porze i przez określony czas. Jak również można zaprogramować cykle wietrzenia. Panel sterujący znajduje się na skrzydle okna. Panel można obsługiwać pilotem lub manualnie.

Okucia okienne activPilot Comfort jest wygodnym rozwiązaniem także dla osób starszych lub niepełnosprawnych fizycznie. Przydatne dla takich osób będzie też okucie activPilot Ergo, które pozwala przenieść klamkę z tradycyjnego położenia w środkowej części skrzydła okna na jego dolną część. Taka zmiana pozwoli otworzyć, zamknąć lub uchylić okno z pozycji siedzącej.

okucie okienne winkhaus
Autor: Winkhaus Okucie activPilot Ergo pozwala przenieść klamkę na dół skrzydła okna, co jest wygodnym rozwiązaniem dla osób starszych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej