Okucia do okien. Niewidoczne okucia okienne

2009-11-16 23:00
Okna z ukrytymi okuciami
Autor: OknoPlus Okno PCV z ukrytymi zawiasami

Okucia okienne mają wpływ na komfort użytkowania stolarki okiennej, są odpowiedzialne za jej szczelność oraz ochronę przed włamaniem. Okucia do okien Select, znajdujące się w ofercie firmy OknoPlus, spełniają te kryteria, a dodatkowo po zamontowaniu są niewidoczne.

Okucia okienne, których nie widać

Firma OknoPlus ma w swojej ofercie niewidoczne okucia okienne SELECT. Okucia do okien zostały ukryte w luzie wrębowym, czyli w wolnej przestrzeni, która powstaje między ramami skrzydła okiennego i ościeżnicy po zamknięciu okna. Dzięki prostej konstrukcji okucia, okno jest bardzo łatwe w montażu, jego osadzenie zajmuje mało czasu (demontaż skrzydła okiennego jest również prosty). Takie zawiasy dają możliwość konstruowania skrzydeł o powierzchni do 3 m² i masie do 150 kg. Jest to dobre rozwiązanie dla dużych okien, które wpuszczają do wnętrza jak najwięcej światła słonecznego. Umożliwia również otwarcie okna do kąta 95º, a także zapewnia, że nie zamyka się ono samo. Zamaskowane okucia okienne zapewniają większą szczelność okien i tym samym przyczyniają się do wzrostu ich energooszczędności i dźwiękochłonności.

Okna PVC w ofercie OknoPlusa z okuciami SELECT

Tak montowane zawiasy nie zakłócają idealnie gładkiej powierzchni ramy okna PVC, co umożliwia projektowanie stolarki okiennej we wszystkich kolorach i fakturach. Okna są dostępne we wszystkich 11 odcieniach z palety kolorystycznej oferowanej przez producenta, również w nowych kolorach Cheyenne, Meranti, Tiama, Montana i Vermont. Dzięki ukrytym zawiasom użytkownik nie musi martwić się o dobór kolorów osłonek i o ewentualne ich przebarwienia. Okna z okuciem SELECT można projektować zgodnie z indywidualnymi upodobaniami odbiorcy, dostosowując je do wystroju wnętrza czy wyglądu elewacji. Sprawdzają się nie tylko w budynkach nowoczesnych, ale i w poddawanych renowacji obiektach zabytkowych.

Okna z ukrytymi okuciami
Autor: OknoPlus Okno PCV z ukrytymi zawiasami
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej