Okno KF500 – okno antywłamaniowe bez widocznych okuć okiennych

2014-01-31 8:44
okno pasywne
Autor: Internorm Okucia okienne w otwartym oknie są praktycznie niewidoczne

Okno KF500 to nowość austriackiej firmy Internorm. Tym, co wyróżnia produkt jest budowa okna, gwarantująca parametry techniczne i użytkowe. Okno ma niewidoczne w ościeżnicy okucia okienne, a spełnia w standardzie wymogi okna antywłamaniowego (klasa odporności na włamanie RC2). Jest to również okno pasywne.

Okucia okienne - I-tec ryglowanie

W budowie nowego okna antywłamaniowego zastosowano taki system okuć okiennych, który nie wymaga stosowania żadnych widocznych elementów w ościeżnicy okna. Za zamykanie okna odpowiadają klapy ryglujące w komorach profilu skrzydła. W ościeżnicy widoczny jest jedynie zawias nożycowy u góry okna i zawias przegubowy u dołu. Dzięki takiemu rozwiązaniu budowy okna, nie ma m.in. potrzeby regulacji okuć okiennych, a samo skrzydło okna może być dość masywne – ciężar może przekraczać nawet 130 kg.

Co jeszcze nowego w budowie okna?

Okno KF500 Internorm jest oknem PVC z dodatkowo ocieplonym pianką termiczną typu XPS profilem. Na zewnętrz profilu okiennego zastosowano nakładkę z aluminium, co poprawia parametry wytrzymałościowe okna. W budowie okna zastosowano także potrójne przeszklenie, montowane w technologii Fix-O-Round, polegającej na klejeniu szyby do skrzydła na całym obwodzie okna. Okno wyposażeno w szyby SOLAR+, przepuszczające do pomieszczenia 20% więcej energii słonecznej, w porównaniu ze standardowym zestawem trzyszynowym. Dzięki takiej budowie okna osiąga ono współczynnik przenikalności ciepła (dla całego okna) Uw do 0,69 W/m²K – wartość ta spełnia wymagania budownictwa pasywnego. Okno ma także dobre parametry izolacji akustycznej – w zależności od modelu okna wynosi ona 35-46 dB.

Okno KF500 jest przystosowane do współpracy z technologią I-tec wentylacja. Polega ona na montażu w oknie specjalnego wywietrznika, który wyposażony jest w wymiennik ciepła. Takie rozwiązanie pozwala odzyskać 86% ciepła. W budowie okna zastosowano też filtry chroniące  alergików przed pyłkami roślin i kurzem. Wywietrznik instalowany jest razem z oknem podczas montażu. Widoczna jest jedynie kratka wentylacyjna okna oraz elementy sterujące zapewniające wygodną obsługę.

Profil okienny
Autor: Internorm Przekrój przez profil okna KF500
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej