Niewidoczne okucia drzwiowe Hahn VL KT

2015-11-24 12:59
niewidoczne okucia drzwiowe
Autor: Dr. Hahn Zawiasy do drzwi Hahn VL-KT

Firma Dr. Hahn opracowała zawiasy do drzwi, które po zamknięciu są całkowicie niewidoczne. Okucia drzwiowe przeznaczone są do drzwi z tworzyw sztucznych, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, do mieszkań oraz obiektów użyteczności publicznej.

Zawiasy do drzwi Hahn VL-KT - budowa i montaż

Okucia do drzwi Hahn VL-KT wykonane są z tłoczonego aluminium. Montuje się je do drzwi i ościeżnicy za pomocą blachowkrętów z łbem stożkowym, wkręcanych bezpośrednio do profilu. Zawiasy są niewidoczne dzięki wyfrezowanemu w ościeżnicy otworowi, który chowa cały zawias przy zamkniętych drzwiach. Frezowanie w skrzydle nie jest konieczne, co zachowuje pełną wytrzymałość profilu.

Przy montażu zawiasów Hahn VL-KT niezbędne jest przerwanie uszczelki, ale uszczelka uzupełniająca w zawiasie zamyka powstały mostek cieplny, chroniąc przed utratą ciepła.

Zawiasy drzwiowe Hahn VL-KT to tzw. „zawiasy 3D” regulowane w sześciu kierunkach: w kierunku pionowym w zakresie ± 5 mm, w kierunku poziomym w zakresie ± 3 mm; regulacja docisku uszczelki w zakresie od + 1,5 mm do - 0,5 mm. Zawiasy można obciążać w zależności od wersji profilu skrzydłami o wadze do 120 kg. Umożliwiają otwarcie drzwi pod kątem do 100° i zapewniają 100-procentowe otwarcie światła otworu drzwiowego. Zachowanie 10-milimetrowego odstępu od przyściennej krawędzi ościeżnicy, przy kącie otwarcia do 90° daje możliwość dokładnego połączenia skrzydła, ościeżnicy i ściany.

Patrz też: Nowoczesne okucia okienne. Jakie są najnowsze rodzaje okuć okiennych i jakie dają możliwości?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej