Niewidoczne okucia drzwiowe Hahn VL KT

2015-11-24 12:59
niewidoczne okucia drzwiowe
Autor: Dr. Hahn Zawiasy do drzwi Hahn VL-KT

Firma Dr. Hahn opracowała zawiasy do drzwi, które po zamknięciu są całkowicie niewidoczne. Okucia drzwiowe przeznaczone są do drzwi z tworzyw sztucznych, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, do mieszkań oraz obiektów użyteczności publicznej.

Zawiasy do drzwi Hahn VL-KT - budowa i montaż

Okucia do drzwi Hahn VL-KT wykonane są z tłoczonego aluminium. Montuje się je do drzwi i ościeżnicy za pomocą blachowkrętów z łbem stożkowym, wkręcanych bezpośrednio do profilu. Zawiasy są niewidoczne dzięki wyfrezowanemu w ościeżnicy otworowi, który chowa cały zawias przy zamkniętych drzwiach. Frezowanie w skrzydle nie jest konieczne, co zachowuje pełną wytrzymałość profilu.

Przy montażu zawiasów Hahn VL-KT niezbędne jest przerwanie uszczelki, ale uszczelka uzupełniająca w zawiasie zamyka powstały mostek cieplny, chroniąc przed utratą ciepła.

Zawiasy drzwiowe Hahn VL-KT to tzw. „zawiasy 3D” regulowane w sześciu kierunkach: w kierunku pionowym w zakresie ± 5 mm, w kierunku poziomym w zakresie ± 3 mm; regulacja docisku uszczelki w zakresie od + 1,5 mm do - 0,5 mm. Zawiasy można obciążać w zależności od wersji profilu skrzydłami o wadze do 120 kg. Umożliwiają otwarcie drzwi pod kątem do 100° i zapewniają 100-procentowe otwarcie światła otworu drzwiowego. Zachowanie 10-milimetrowego odstępu od przyściennej krawędzi ościeżnicy, przy kącie otwarcia do 90° daje możliwość dokładnego połączenia skrzydła, ościeżnicy i ściany.

Patrz też: Nowoczesne okucia okienne. Jakie są najnowsze rodzaje okuć okiennych i jakie dają możliwości?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej