Energooszczędne bramy garażowe i drzwi wejściowe firmy Hörmann

2012-02-29 14:56
Bez strat energii. Energooszczędne bramy garażowe i drzwi wejściowe firmy Hörmann.
Autor: HORMANN Drzwi ThermoPro i brama segmentowa LPU 40

Powszechne dążenie do obniżenia kosztów energii ponoszonych podczas użytkowania domu oraz ekologiczne aspekty efektywnego gospodarowania energią sprawiają, że inwestorzy z dużą uwagą przyglądają się wszelkim innowacjom podnoszącym izolacyjność cieplną fasady budynku. Dlatego firma Hörmann oferuje coraz to nowe rozwiązania, które podnoszą termoizolacyjność drzwi wejściowych i bram garażowych.

Bez strat energii. Energooszczędne bramy garażowe i drzwi wejściowe firmy Hörmann.
Autor: HORMANN Brama segmentowa LPU 40

Ciepło w garażu i w domu

Gdy garaż znajduje się w bryle budynku, przenika do niego ciepło z graniczących z nim ogrzewanych pomieszczeń. Eksperci podkreślają, że w takim domu garaż należy wyposażyć w bramę segmentową zbudowaną ze stalowych segmentów o grubości nie mniejszej niż 42 mm. Taka brama garażowa musi być dokładnie wypełniona pianką poliuretanową o bardzo wysokich właściwościach termoizolacyjnych. Ważne jest przy tym, aby pianka szczelnie wypełniała wszystkie zakamarki blatu. Istotne są też łączenia pomiędzy segmentami bramy, a także - między segmentami a ościeżnicą.

Uwagę zwrócić należy na trwale elastyczne i odporne na działanie warunków pogodowych uszczelki, umieszczone na wszystkich krawędziach bramy oraz na jak najszersze krawędzie styku między segmentami. Współczynnik przenikania ciepła U dla zamontowanej bramy o powierzchni 10 m2 nie powinien przekraczać 1,3 W/m2K. Te wszystkie warunki spełniają bramy segmentowe LPU 40 firmy Hörmann.

Jeszcze cieplej z ościeżnicą TermoFrame

Energooszczędność bramy garażowej zależy jednak także od sposobu montażu. Najnowszy, skonstruowany przez firmę Hörmann, system dodatkowo ograniczający straty energii cieplnej polega na montażu ościeżnicy ThermoFrame z zastosowaniem przegrody termicznej między ościeżnicą a ścianą budynku. Taki montaż ościeżnicy dodatkowo pozwala ograniczyć straty energii cieplnej i polepsza właściwości termoizolacyjne bram garażowych LPU 40. Ościeżnica ThermoFrame oddzielona jest od ściany budynku specjalną przegrodą termiczną, która sprawia, że elementy konstrukcyjne bramy nie stykają się bezpośrednio ze ścianą. Minimalizuje się w ten sposób powstawanie mostków cieplnych, będących przyczyną zwiększonych strat ciepła.

Ościeżnica ThermoFrame wyposażona jest w wytrzymałą ramę z tworzywa sztucznego oraz dodatkowe „wargi” uszczelniające, stykające się z płytą bramy na trzech krawędziach – po bokach i w jej górnej części. Brama LPU 40, której współczynnik przenikania ciepła jest i tak niski (dla płyty bramy wynosi 0,9 W/m2K), z taką ościeżnicą znacząco zwiększa swoje właściwości termoizolacyjne – nawet o 15 procent.

Drzwi zewnętrzne - ciepłe, bezpieczne, atrakcyjne

Izolacyjność cieplną fasady domu zwiekszyć mogą oferowane przez firmę Hörmann drzwi zewnętrzne: ThermoPro i TopPrestigePlus. To propozycja dla tych, którzy stawiając na energooszczędność, nie chcą rezygnować, ani z ochrony przeciwwłamaniowej, ani z atrakcyjności estetycznej drzwi – traktują je bowiem jak wizytówkę domu.

Stalowe skrzydła drzwi ThermoPro wyposażono w przegrodę termiczną. Dodatkowo, płyty drzwiowe o grubości 46 mm na całej powierzchni wypełnione zostały pianką poliuretanową. Straty ciepła eliminują: czterostronna przylga drzwiowa, podwójne uszczelki na wszystkich krawędziach płyty i dodatkowe uszczelnienie narożników w obszarze progowym. Termoizolacyjność podnoszą też wyposażone w przegrodę termiczną aluminiowe ościeżnice.
Współczynnik przenikania ciepła wynosi nawet 1,2 W/m2K (w drzwiach bez przeszkleń). Znakomitą izolację cieplną w drzwiach z przeszkleniami zapewnia potrójne lub podwójne szkło izolacyjne.

Standardowe 11-punktowe zabezpieczenie gwarantuje doskonałą ochronę przeciwwłamaniową. Istnieje też możliwość zamówienia drzwi ThermoPro w wersji przeciwwłamaniowej, w klasie 2 wg PN – ENV 1627. Dodatkowo można zamówić naświetla boczne i górne o bardzo dobrej izolacyjności cieplnej.

Drzwi ThermoPro oferowane są w bogatym wyborze wzorów, zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych, oraz w 11 kolorach z palety RAL, a niektóre wzory w okleinie drewnopodobnej Decograin w kolorze Golden Oak i Dark Oak oraz w kolorze antracytowym Titan Metalic.

Różnorodność atrakcyjnych wzorów z bardzo dobrą izolacyjnością cieplną i przeciwwłamaniowymi zabezpieczeniami łączą też w sobie drzwi TopPrestigePlus. Mają one aluminiowe profile o grubości 80 mm z przegrodą termiczną, a ich skrzydło o grubości 70 mm, zbudowane jest z trzech warstw blachy aluminiowej i dwóch warstw pianki poliuretanowej. Dzięki temu w drzwiach bez przeszkleń współczynnik przenikania ciepła U może wynosić nawet 1,1 W/m2K. W drzwiach z przeszkleniami straty ciepła minimalizuje potrójne przeszklenie termoizolacyjne. Drzwi TopPrestigePlus, podobnie jak drzwi ThermoPro, można zamówić w wersji przeciwwłamaniowej w klasie 2 wg PN- EN 1627.

Nowoczesne drzwi zewnętrzne ThermoPro i TopPrestigePlus to najlepszy przykład, jak z sukcesem można połączyć znakomite własności termoizolacyjne i antywłamaniowe drzwi z ciekawym designem.

Bez strat energii. Energooszczędne bramy garażowe i drzwi wejściowe firmy Hörmann.
Autor: HORMANN Drzwi TopPresigePlus
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej