Balkony. Szklana zabudowa balkonu

2010-12-10 14:34
Szklana zabudowa balkonu: przeszklenia balkonowe
Autor: Schuco System przeszkleń balkonowych Lumon

Kompletny system przesuwno-składanych tafli szklanych Schüco Lumon umożliwia szklaną zabudowę balkonu i loggi położonych nawet do 100 m ponad poziom gruntu. Zabudowa balkonu może być zrealizowana wszędzie tam, gdzie prawo budowlane dopuszcza stosowanie balkonów i loggi.

Wysokość zabudowy balkonu jest dostosowywana do potrzeb i może osiągać 2800 mm, zaś szerokość samych tafli szklanych mieści się w przypadku większości zastosowań w zakresie od 550 do 850 mm.

Zobacz także: Okna i drzwi

System szklanej zabudowy balkonu przeszedł szczegółowe badania zarówno ze względu na obciążenia wiatrowe jak i inne cechy związane z trwałością oraz funkcjonalnością. Zastosowanie systemu do zabudowy balkonu ma także istotny wpływ na poprawę standardu energetycznego budynku. Według najnowszych badań zabudowa balkonu tym systemem umożliwia średnią oszczędność energii potrzebnej na ogrzewanie nawet do 8,2%. Duże przeszklenia w fasadzie budynku sprawiają, że ten swoisty ogród zimowy absorbuje promienie słoneczne, ogrzewa się i przekazuje ciepło pozostałym pomieszczeniom.
Zabrudzenia, deszcz, śnieg i wiatr nie mają dostępu do wnętrza balkonów, zaś wąskie szczeliny infiltracyjne pomiędzy szklanymi taflami umożliwiają właściwą wentylację i odprowadzenie wilgoci. System zabudowy balkonu skutecznie chroni elewację przed wpływami zewnętrznymi i pozwala zaoszczędzić pieniądze na jej modernizację.

System zabudowy balkonów Schüco Lumon umożliwia bardzo łatwe rozwieranie wybranych tafli, przesuwanie i otwieranie części lub całego przeszklenia. Po zsunięciu tafle tworzą wąski, szklany pakiet na bocznej ścianie budynku. Tafle są przesuwane po jednym torze, bez względu na to czy jest to loggia czy balkon z narożami od 908 do 2708, dzięki temu światło odbija się równomiernie na fasadzie dając wrażenie harmonijności. Dla obserwatora z zewnątrz elewacja budynku nie ulega zmianom. Przeszklenia pozbawione pionowych ram zapewniają nieograniczony widok i dostęp światła. Szklane tafle montowane są w listwach i prowadnicach aluminiowych pomiędzy stropem i poręczą balustrady lub posadzką. Listwa kompensacyjna niweluje nierówności płyt balkonowych oraz ogranicza wpływ osiadania budynku na funkcjonowanie zabudowy loggi lub balkonu. W systemie zabudowy balkonów i loggi Schüco Lumon zastosowano bezpieczne szkło hartowane (ESG), anodowane lub lakierowane profile aluminiowe, a także rolki i elementy ślizgowe z odpornego na ścieranie tworzywa sztucznego. Wszystkie części mocujące wykonano z aluminium lub stali nierdzewnej, co zapewnia ich długotrwałe i niezawodne funkcjonowanie. Ponieważ otwarcie przeszklenia może nastąpić jedynie od wewnątrz, system stanowi ochronę przed włamaniem. Brak poprzecznych i pionowych ram utrudnia wspięcie się na wyższe kondygnacje. System zabudowy balkonu jest bardzo łatwy w konserwacji, jego czyszczenie nie wymaga wychylania się na zewnątrz. Specjalna klamka zapewnia komfort obsługi przeszklenia.

 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej