Wydajne nagrzewnice powietrza

2008-11-04 8:34
Wydajne nagrzewnice powietrza
Autor: Dospel Wydajne nagrzewnice powietrza

Jednym z czynników, świadczących o wysokim standardzie budynku, jest odpowiednia wentylacja i dobre ogrzewanie. Nagrzewnice do hal, magazynów, obiektów przemysłowych oraz warsztatów powinny zapewnić komfort cieplny przy jak największej wydajności.

System grzewczo-wentylacyjny GEJZER firmy DOSPEL jest rozwiązaniem odpowiedzialnym za ogrzewanie powietrza oraz jego prawidłową cyrkulację. Dostępne są wersje: GEJZER I o maksymalnej mocy grzewczej - 26,2 kW, silniejszy GEJZER II - 52,2 kW oraz GEJZER MIX z komorą mieszania, która oprócz ogrzewania, dostarcza również świeże powietrze.

Aparaty te mogą być montowane w położeniu równoległym oraz prostopadłym, zależnie od dostępności miejsca i istniejących możliwości. Specjalne łopatki pozwalają na ustawienie pięciu pozycji strumienia ciepłego powietrza tak, aby skierować je wszędzie tam, gdzie potrzeba.

Zastosowanie układu automatyki pozwala znacząco obniżyć koszty eksploatacji urządzenia oraz dostosować parametry pracy (temperaturę w pomieszczeniu, wydatek powietrza) do indywidualnych wymagań. Zastosowane komponenty umożliwiają dowolną konfigurację układów sterowania: jeden termostat może włączać kilka nagrzewnic, można również zasilać kilka urządzeń z jednego regulatora obrotów.

Obudowa urządzenia w całości wykonana jest z blachy stalowej ocynkowanej, zabezpieczonej dodatkowo farbą. Połączenia umożliwiają swobodny i szybki dostęp do elementów składowych w przypadku potrzeby czyszczenia bądź serwisowania. Zaletą metalowej konstrukcji, w porównaniu z obudową z tworzywa sztucznego, jest również znacznie mniejszy współczynnik rozszerzalności cieplnej, ważny zwłaszcza wtedy, gdy system zasilany jest czynnikiem o wysokiej temperaturze. Tworzywo sztuczne również często elektryzuje się, przyciągając kurz. Do pracy w agresywnym środowisku dostępna jest wersja w obudowie z blachy nierdzewnej.

Dane techniczne

model GEJZER I GEJZER II
przepływ powietrza [m3/h] 4000 3700
maks. moc grzewcza [kW] 26,2 52,2
maks. robocze ciśnienie czynnika grzewczego [MPa] 1,6 1,6
maks. temperatura czynnika grzewczego [°C] 130 130

Nagrzewnice są objęte 5-letnią gwarancją.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej