WEBINAR: Powietrzne pompy ciepła w nowych budynkach jednorodzinnych – jak wybrać najlepsze rozwiązanie?

2020-06-24 13:11
Pompa ciepła NIBE
Autor: NIBE Instalacja powietrznej pompy ciepła nie wiąże się z koniecznością wykonywania odwiertów, ani montażem kolektorów gruntowych

Obejrzyj webinar z ekspertem firmy NIBE, który doradzi projektantom instalacji grzewczych i instalatorom, jak właściwie dobrać pompę ciepła do nowego budynku jednorodzinnego, a także przeanalizuje koszty eksploatacji powietrznej pompy ciepła na tle innych urządzeń grzewczych.

Powietrzne pompy ciepła

Powietrzna pompa ciepła służy zarówno do ogrzewania pomieszczeń w okresie zimowym, chłodzenia w okresie letnim, jak i podgrzewania wody. Za wyborem powietrznej pompy ciepła przemawiają niskie koszty inwestycyjne oraz szybkość i prostota instalacji. Pompy ciepła powietrze-woda jako źródło ciepła wykorzystują powietrze zewnętrzne, w związku z czym wykonywanie dolnego źródła w postaci sond pionowych lub kolektora gruntowego jest zbędne, a produkcja ciepła jest możliwa nawet, gdy jego temperatura spada do -25°C. Powietrzne pompy ciepła są znakomitą alternatywą wszelkiego rodzaju kotłów, dając komfortowe, automatyczne ogrzewanie za porównywalną cenę i z niskim kosztem eksploatacji.

Agenda webinaru:

  • Przedstawienie firmy NIBE-BIAWAR, rynek pomp ciepła w Polsce oraz udział marki NIBE w rynku.
  • Korzyści zastosowania pomp ciepła NIBE i ich możliwości.
  • Zasada działania pompy ciepła.
  • Poprawny dobór pompy ciepła do nowego budynku jednorodzinnego.
  • Propozycje urządzeń NIBE dedykowane dla budownictwa jednorodzinnego.
  • Analiza kosztów eksploatacji powietrznej pompy ciepła na tle innych urządzeń grzewczych.
WEBINAR POPROWADZIŁ
mgr inż. Adam Minikowski, menedżer ds. odnawialnych źródeł energii NIBE
mgr inż. Adam Minikowski, menedżer ds. odnawialnych źródeł energii NIBE

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, Wydział Mechaniczno-Energetyczny, specjalizacja Chłodnictwo. Z branżą OZE związany od ponad 15 lat. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń instalatorów i projektantów z branży grzewczej (pompy ciepła, rekuperacja, panele fotowoltaiczne). Na co dzień współpracuje z siecią instalatorów i projektantów, służąc wsparciem technicznym przy projektowaniu i wykonywaniu instalacji w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz budynkach przemysłowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej