Nagrzewnice powietrza serii TopWing TLHD

2016-03-21 12:14
nagrzewnica powietrza z funkcją chłodzenia
Autor: Wolf Technika Grzewcza

TopWing TLHD i TLHD-K to dwa nowe modele nagrzewnic firmy Wolf Technika Grzewcza. Urządzenia realizują nie tylko funkcję ogrzewania pomieszczeń i wentylacji, ale również klimatyzacji. Nagrzewnice przeznaczone są obiektów komercyjnych i użyteczności publicznej.

Standardowo nagrzewnice powietrza serii Top Wing wyposażono w jednofazowy silnik 230 V z wentylatorem z wirnikiem łopatkowym, zapewniającym cichą pracę nawet przy wysokich prędkościach. Dostępna jest także jednostka wentylatorowa z napędem 3x400 V. Niezależnie od wybranej jednostki wentylatora istnieje możliwość doboru bezstopniowych sterowników prędkości obrotowej.
W nagrzewnicach powietrza zastosowano trzyrzędowe wymienniki Cu/Al, dzięki którym uzyskuje się nawiew o temperaturze ok. 34° nawet w przypadku instalacji ogrzewania niskotemperaturowego lub kondensacyjnego, z różnicą temperatur zasilania i powrotu rzędu 50/40°C oraz o maksymalnym przepływie przy pracy z powietrzem obiegowym

W zależności od montażu nagrzewnicy (sufit podwieszany/strop) powietrze obiegowe lub mieszane jest zasysane od góry nagrzewnicy i nawiewane do pomieszczenia w sześciu kierunkach, co zapewnia jego optymalny rozdział zarówno w trybie ogrzewania, jak i chłodzenia.
W wersji podstawowej dostępne są dwa typy urzadzeń:

  • ogrzewanie: strumień objętościowy powietrza do 4200 m³/h,
    moc grzewcza 53,7 kW
  • chłodzenie: strumień obętościowy powietrza do 3600 m³/h,
    moc chłodnicza: 21,3 kW

Wszystkie nagrzewnice standardowo malowane są proszkowo w kolorze RAL 9016.
Nagrzewnice powietrza przeznaczone są do stosowania m.in. w supermarketach, bankach, pomieszczeniach biurowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej