Nagrzewnice powietrza serii TopWing TLHD

2016-03-21 12:14
nagrzewnica powietrza z funkcją chłodzenia
Autor: Wolf Technika Grzewcza

TopWing TLHD i TLHD-K to dwa nowe modele nagrzewnic firmy Wolf Technika Grzewcza. Urządzenia realizują nie tylko funkcję ogrzewania pomieszczeń i wentylacji, ale również klimatyzacji. Nagrzewnice przeznaczone są obiektów komercyjnych i użyteczności publicznej.

Standardowo nagrzewnice powietrza serii Top Wing wyposażono w jednofazowy silnik 230 V z wentylatorem z wirnikiem łopatkowym, zapewniającym cichą pracę nawet przy wysokich prędkościach. Dostępna jest także jednostka wentylatorowa z napędem 3x400 V. Niezależnie od wybranej jednostki wentylatora istnieje możliwość doboru bezstopniowych sterowników prędkości obrotowej.
W nagrzewnicach powietrza zastosowano trzyrzędowe wymienniki Cu/Al, dzięki którym uzyskuje się nawiew o temperaturze ok. 34° nawet w przypadku instalacji ogrzewania niskotemperaturowego lub kondensacyjnego, z różnicą temperatur zasilania i powrotu rzędu 50/40°C oraz o maksymalnym przepływie przy pracy z powietrzem obiegowym

W zależności od montażu nagrzewnicy (sufit podwieszany/strop) powietrze obiegowe lub mieszane jest zasysane od góry nagrzewnicy i nawiewane do pomieszczenia w sześciu kierunkach, co zapewnia jego optymalny rozdział zarówno w trybie ogrzewania, jak i chłodzenia.
W wersji podstawowej dostępne są dwa typy urzadzeń:

  • ogrzewanie: strumień objętościowy powietrza do 4200 m³/h,
    moc grzewcza 53,7 kW
  • chłodzenie: strumień obętościowy powietrza do 3600 m³/h,
    moc chłodnicza: 21,3 kW

Wszystkie nagrzewnice standardowo malowane są proszkowo w kolorze RAL 9016.
Nagrzewnice powietrza przeznaczone są do stosowania m.in. w supermarketach, bankach, pomieszczeniach biurowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej