Grzejniki aluminiowe

2009-05-21 18:04

Grzejniki aluminiowe są złożone zazwyczaj z określonej liczby jednakowych, połączonych ze sobą elementów. Dzięki odpowiednio dobranej formie ogniw aluminiowych – zestawiony z nich grzejnik ma z przodu niemal jednolitą powierzchnię.

Grzejniki aluminiowe charakteryzują się bardzo dobrym przewodnictwem cieplnym, a dzięki małej pojemności wodnej są tanie w eksploatacji. 

Grzejniki aluminiowe marki Fondital są podwójnie lakierowane, co zwiększa gładkość ich powierzchni. Pozwala to utrzymać urządzenia w czystości, ponieważ łatwo je oczyścić z zabrudzenia i kurzu. Każdy element grzejników jest starannie lakierowany ze wszystkich stron. Dzięki temu co pozwala na dowolne rozkręcanie zestawów, czy też ich skręcanie. Jeden człon grzejnika ma zazwyczaj grubość od 8 do 10 cm. Fabrycznie są to zestawy składające się z 10 członów, które można dowolnie modyfikować zależnie od potrzeb inwestora. Jest to ogromna zaleta grzejników aluminiowych, ponieważ po ich zamontowaniu możemy indywidualnie regulować ich wielkość, tak aby dostosować odpowiednio moc grzewczą do pomieszczenia.

Dodatkowo urządzenia Fondital dzięki mniejszej zawartości wody i niższemu ciężarowi, szybko reagują na zmiany temperatury otoczenia. Wpływa to na szybsze ogrzewanie pomieszczenia, dzięki czemu uzyskujemy lepszy komfort cieplny i oszczędzamy energię. Moc grzewcza grzejników jest istotnym parametrem – powinna wahać się od 40 do 200 W/m2. Grzejnik aluminiowy model Solar S4 uzyskuje moc cieplną 145 W/m2, w ciągu jednej sekundy.

Elementem, na który należy również zwrócic uwagę jest sposób podłączenia grzejnika do instalacji centralnego ogrzewania. Od niego zależy często wybór grzejnika oraz estetyka instalacji. Grzejniki aluminiowe Fondital dają możliwość wyboru spośród trzech połączeń – boczne, z lewej strony oraz z prawej strony. Zależnie od instalacji model grzejnika Calidor S4 można zamontować z prawej lub z lewej strony.

Opisywane grzejniki mają możliwość współpracy z każdym typem instalacji. Pomimo potocznej, negatywnej opinii na temat łączenia grzejników aluminiowych z instalacją miedzianą, urządzenia marki Fondital mogą być z powodzeniem montowane w budynkach, w których instalacja jest wykonana z miedzi.

Dzięki odporności na korozję nie trzeba obawiać się instalowania ich w miejscach o dużej wilgotności. W przeciwieństwie do ciężkich grzejników żeliwnych, lekkie aluminiowe „żeberka” mogą być zastosowane również w pomieszczeniach o ścianach wykonanych z lekkich materiałów – np. w systemie suchej zabudowy. Mały ciężar to również niewątpliwa zaleta podczas transportu i montażu tych grzejników.

Grzejniki aluminiowe
Autor: FONDITAL
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej