Ciepło na telefon

2008-10-15 16:43

Sterownik elektroniczny pozwalający na zdalne sterowanie i kontrolę instalacji grzewczej. Dzięki niemu można włączyć lub wyłączyć kocioł, sterownik błyskawicznie poinformuje też o ewentualnej awarii.

Do zainstalowania sterownika Netcom50 marki JUNKERS potrzebne jest gniazdko analogowe, aparat telefoniczny oraz instalacja grzewcza oparta na kotle Junkersa wyposażonym w panel sterowania Bosch Heatronic 3. Po wprowadzeniu do urządzenia wybranego numeru stacjonarnego lub komórkowego użytkownik uzyskuje możliwość zdalnego włączania i wyłączania systemu grzewczego za pomocą tego aparatu. Do wyboru są dwa podstawowe tryby - grzania oraz ochrony przed zamarzaniem. Pierwszy polega na zaprogramowaniu odpowiedniej temperatury tak, by na przykład po dłuższej nieobecności wrócić do nagrzanego mieszkania lub domu, drugi jest trybem oszczędnym zapobiegającym nadmiernemu wyziębieniu domu. W zależności od preferencji i aktualnie panującej temperatury można się zdecydować na najbardziej odpowiednią konfigurację.

Junkers sterownik
Autor: brak danych

Po połączeniu ze sterownikiem, użytkownik otrzymuje komunikaty głosowe w wybranym języku (polskim, niemieckim, angielskim, ukraińskim, węgierskim lub włoskim), na które reaguje przyciskając odpowiednie klawisze swojego telefonu. Obsługa całego systemu jest prosta i bezpieczna, ponieważ dostęp jest zabezpieczony czterocyfrowym kodem PIN.

Taki sterownik przyda się także w razie awarii urządzenia grzewczego. W przypadku wystąpienia problemów powiadamia automatycznie, w formie komunikatu głosowego, przez zaprogramowany odbiornik telefoniczny (stacjonarny lub komórkowy) montera instalacji lub właściciela domu o usterce. Takie rozwiązanie znajdzie zastosowanie nie tylko w każdym domu, ale też na osiedlach mieszkaniowych, w szkołach, przedszkolach czy szpitalach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej