Bezprzewodowy energooszczędny regulator temperatury

2012-02-01 16:48
Bezprzewodowy energooszczędny regulator temperatury
Autor: LARS Regulator temperatury LARS AURATON 2025 RTH

Bezprzewodowy regulator temperatury AURATON 2025 RTH wyróżnia przede wszystkim prostota obsługi oraz łatwe programowanie (10 programów, z czego aż 7 do samodzielnej modyfikacji przez użytkowników). Regulator temperatury ma ponadto rozbudowany niezależny program urlopowy oraz licznik czasu pracy pieca grzewczego, którym steruje.

Regulator temperatury to urządzenie odpowiedzialne za utrzymanie optymalnych warunków cieplnych we wnętrzu zgodnie z wymaganiami użytkowników. Najnowsze modele wyposażono w wiele praktycznych funkcji. Wyróżniają się także estetyką
 – Taki jest m.in. AURATON 2025 RTH. To zaawansowane technologicznie urządzenie, pracujące w oparciu o system LMS (logic managing system), opatentowany przez naszych inżynierów – mówi Maciej Leonhard z firmy LARS.

Zobacz: Okno z klamką wyposażoną w czujnik regulujący temperaturę

Najnowszy w ofercie LARS, bezprzewodowy regulator temperatury wyróżnia się przede wszystkim odświeżonym designem, znacznie łatwiejszym programowaniem i obsługą.

Bezawaryjny i energooszczędny regulator ogrzewania

AURATON 2025 RTH zasilany jest dwoma bateriami alkalicznymi AA. Dzięki technologii zastosowanej do jego stworzenia, urządzenie jest wyjątkowo energooszczędne oraz może pracować bezawaryjnie i bez wymiany zasilania przez wiele lat. Zawdzięczamy to m.in. komponentom użytym do budowy regulatora, które są bardzo wydajne przy małym poborze energii – mówi Maciej Leonhard.
Regulator AURATON 2025 RTH wyróżnia jeszcze jedna zaleta - ma czujnik oświetlenia, który zwiększa oszczędność energii i znacznie wydłuża żywotność baterii

Zaawansowana technika

Regulator wyposażono w 10 różnych programów, w tym 7 do samodzielnej modyfikacji według potrzeb. Dodatkowo AURATON 2025 RTH ma rozbudowany niezależny program urlopowy (od 1 godziny do 99 dni) oraz licznik czasu pracy urządzenia grzewczego, którym steruje.
– Wraz z modułem wykonawczym (AURATON RTH), AURATON 2025 RTH tworzy inteligentny system regulacji temperatury. Jego elementy komunikują się ze sobą bezprzewodowo na częstotliwości 868 MHz krótkimi, szyfrowanymi transmisjami, co zapewnia sprawną i wolną od zakłóceń pracę – wyjaśnia Maciej Leonhard.

Cały cykl grzania w pamięci regulatora

Ponadto odbiornik RTH został wyposażony w unikalny algorytm cyklów „włącz-wyłącz”. Cały cykl grzania (z ostatnich 24h) jest zapisywany w pamięci urządzenia. Jest to niezwykle pomocne w razie utraty komunikacji z regulatorem, spowodowanej np. zakłóceniami lub awarią. Moduł AURATON RTH zrealizuje wówczas zapamiętany cykl, dając nam czas na przywrócenie transmisji lub naprawę sterownika – tłumaczy.

Wyświetlacz regulatora w kolorze zielonym, białym lub czerwonym

Nowe urządzenie wyróżnia się także oryginalną estetyką, prostym i nowoczesnym designem. Większy i bardziej czytelny wyświetlacz LCD wyposażono w 3 różne diody podświetlenia. Dzięki temu, użytkownik sam może wybrać, jaki kolor najbardziej mu odpowiada – zielony, biały czy czerwony. Ponadto panel jest rozsuwany, co pozwala ukryć klawiaturę. Zapobiega to niekontrolowanym zmianom ustawień, np. przez dzieci.

System LMS

Wszystkie produkty z serii LMS są urządzeniami radiowymi i komunikują się ze sobą wykorzystując standard komunikacji LMS.

Bezprzewodowy energooszczędny regulator temperatury
Autor: LARS Schemat systemu LMS

Urządzenia z symbolem LMS mogą ze sobą współpracować, ponieważ wszystkie powiązane są w sposób funkcjonalny, np. klamka okienna AURATON H-1 współpracuje z odbiornikiem RTH. Z tym samym odbiornikiem może współpracować również (jednocześnie) regulator AURATON 2025 lub AURATON T-1 oraz termometr AURATON T-2 itp. Każdy kolejny element zwiększa funkcjonalność zestawu i dokładając kolejne elementy, możemy stworzyć system pełniący funkcję „inteligentnej automatyki domowej”.

Dożywotnia gwarancja

Nowy regulator AURATON 2025 RTH podlega dożywotniej gwarancji na upgrade oprogramowania. Klient ponosi jedynie koszty związane z logistyką urządzenia do serwisu i z serwisu. Jest tak, ponieważ firma LARS prowadzi ciągłe badania, mające na celu ulepszenie procedur działania urządzeń w systemie LMS.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej