Szelki bezpieczeństwa Miller H-Design. BHP pracy na wysokości

2015-02-19 11:10
praca na wysokości bhp
Autor: Honeywell

Szelki bezpieczeństwa Miller H-Design przeznaczone są do pracy w branży budowlanej, przede wszystkim pracy na wysokości. Szelki bezpieczeństwa zostały tak zaprojektowane, aby użytkownik nie miał najmniejszych problemów z ich zakładaniem, regulacją i swobodą ruchów. Uprząż wprowadza Honeywell - dostawca kompleksowych rozwiązań w zakresie środków ochrony indywidualnej.

Szerokie otwory na ramiona bez krzyżujących się taśm na bokach, w połączeniu z poziomymi pasami udowymi, to główne cechy wyróżniające szelki bezpieczeństwa do pracy na wysokości H-Design. Szelki bezpieczeństwa dostępne są z taśmami elastycznymi DuraFlex® lub standardowymi. Szelki łatwo dopasowują się do ciała, dzięki specjalnym klamrom, przy pomocy których szelki bezpieczeństwa reguluje się intuicyjnie, pociągając taśmy w dół. Łatwą regulację ma również pas piersiowy.

Szelki bezpieczeństwa rodzaje

Użytkownicy mają do wyboru szelki bezpieczeństwa z dwoma rodzajami punktów zaczepowych: dwie duże materiałowe pętle lub stalowy D-ring, który utrzymuje poszkodowanego pracownika w osi i zapobiega przechylaniu się na boki. Tylny punkt zaczepowy (D-ring) jest ustawiony pod kątem ułatwiającym do niego dostęp i montaż elementu łaczącego. 

bhp na budowie
Autor: Honeywell Szelki bezpieczeństwa H-Design zaprojektowano w kształcie litery "H"

Szelki bezpieczeństwa zgodne z normą

Uprząż ma dobrze widoczne szwy oraz przednie i tylne wskaźniki upadku, które ułatwiają przeprowadzanie kontroli sprzętu przed rozpoczęciem pracy. Zabezpieczone metki ułatwiają przeglądy w celu zapewnienia lepszej identyfikacji. Taśmy szelek są odporne na wnikanie wody i brudu. Szelki H-Design spełniają wymagania normy EN 361:2002 i są certyfikowane do masy ciała sięgającej 140 kg.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej