Szelki bezpieczeństwa Miller H-Design. BHP pracy na wysokości

2015-02-19 11:10
praca na wysokości bhp
Autor: Honeywell

Szelki bezpieczeństwa Miller H-Design przeznaczone są do pracy w branży budowlanej, przede wszystkim pracy na wysokości. Szelki bezpieczeństwa zostały tak zaprojektowane, aby użytkownik nie miał najmniejszych problemów z ich zakładaniem, regulacją i swobodą ruchów. Uprząż wprowadza Honeywell - dostawca kompleksowych rozwiązań w zakresie środków ochrony indywidualnej.

Szerokie otwory na ramiona bez krzyżujących się taśm na bokach, w połączeniu z poziomymi pasami udowymi, to główne cechy wyróżniające szelki bezpieczeństwa do pracy na wysokości H-Design. Szelki bezpieczeństwa dostępne są z taśmami elastycznymi DuraFlex® lub standardowymi. Szelki łatwo dopasowują się do ciała, dzięki specjalnym klamrom, przy pomocy których szelki bezpieczeństwa reguluje się intuicyjnie, pociągając taśmy w dół. Łatwą regulację ma również pas piersiowy.

Szelki bezpieczeństwa rodzaje

Użytkownicy mają do wyboru szelki bezpieczeństwa z dwoma rodzajami punktów zaczepowych: dwie duże materiałowe pętle lub stalowy D-ring, który utrzymuje poszkodowanego pracownika w osi i zapobiega przechylaniu się na boki. Tylny punkt zaczepowy (D-ring) jest ustawiony pod kątem ułatwiającym do niego dostęp i montaż elementu łaczącego. 

bhp na budowie
Autor: Honeywell Szelki bezpieczeństwa H-Design zaprojektowano w kształcie litery "H"

Szelki bezpieczeństwa zgodne z normą

Uprząż ma dobrze widoczne szwy oraz przednie i tylne wskaźniki upadku, które ułatwiają przeprowadzanie kontroli sprzętu przed rozpoczęciem pracy. Zabezpieczone metki ułatwiają przeglądy w celu zapewnienia lepszej identyfikacji. Taśmy szelek są odporne na wnikanie wody i brudu. Szelki H-Design spełniają wymagania normy EN 361:2002 i są certyfikowane do masy ciała sięgającej 140 kg.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej