FlexFire - tekstylna kurtyna przeciwpożarowa

2020-04-15 12:50
kurtyna FlxFire
Autor: Hörmann Oferowana w klasie szczelności ogniowej nawet E120 kurtyna przeciwpożarowa FlexFire nadaje się przede wszystkim do oddzielania dużych stref pożarowych w budynkach użyteczności publicznej, hotelach czy galriach handlowych

FlexFire to tekstylna kurtyna przeciwpożarowa z włókna szklanego. FlexFire znajduje zastosowanie przede wszystkim w obiektach o ograniczonej ilości miejsca nad otworem i po jego bokach. Oferowana jest w klasie szczelności ogniowej nawet E 120. To nowość firmy Hörmann.

FlexFire - specjalna kurtyna przeciwpożarowa

FlexFire jest kurtyną przeciwpożarową o grubości jedynie 0,5 mm, która polecana jest do hoteli, budynków użyteczności publicznej, biur czy galerii handlowych. Kurtyna oferowana jest w maksymalnej klasie szczelności ogniowej E120. W razie pożaru umożliwia zamknięcie w ciągu kilku sekund dużego otworu, zapobiegając rozprzestrzenianiu się ognia.

FlexFire użytkowana jest w połączeniu z systemem blokującym spełniającym wymagania normy EN 14637. Obszar pracy kurtyny nadzorują optyczne czujniki dymowe, które w razie wykrycia dymu gwarantują jej niezawodne zamykanie. Istnieje także możliwość podłączenia sterowania kurtyny do centralki sygnalizacyjnej.

FlexFire
Autor: Hörmann Kurtyna tekstylna FlexFire jest wykonana z tkaniny z włókna szklanego wzmocnionej nicią stalową V4A

Budowa i wymiary FlexFire

Kurtyna tekstylna FlexFire jest wykonana z tkaniny z włókna szklanego wzmocnionej nicią stalową V4A. Jej maksymalne wymiary to 5 x 5 m. Na podstawie dopuszczenia jednostkowego można jednak zamawiać kurtyny
o większych wymiarach. W razie pożaru kurtyna przeciwpożarowa zamyka się z prędkością zaledwie 6 sekund na metr.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej