Zestawy wkrętaków z linii Cushion Grip

2007-11-20 9:14

Różnią się przede wszystkim wielkością oraz końcówkami, które należy dobierać odpowiednio do wkrętów. Do najbardziej popularnych narzędzi w ofercie firmy należą wkrętaki z końcówkami płaskimi (zeszlifowane po obu stronach) oraz krzyżowymi (ścięte stożkowo, np. Philips i Pozidriv).

Dobór odpowiedniego wkrętaka do rodzaju śruby ułatwia czytelne oznaczenie, umieszczone na rękojeści każdego narzędzia. W celu zapewnienia stabilnego chwytu i kontroli pracy, rękojeść pokryto elastycznym materiałem i wyprofilowano odpowiednio do kształtu dłoni. Optymalny moment obrotowy, niezbędny zwłaszcza przy pracy ze śrubami do drewna zapwenia odpowiedni duży uchwyt.

 

Z punktu widzenia użytkownika, duże znaczenie ma także wykonanie grotu z wysokiej jakości stali chromowo - wanadowej. Zmniejsza to ryzyko uszkodzenia końcówki oraz gwarantuje zabezpieczenie przed korozją przez bardzo długi okres czasu. Powłoki chromowej pozbawiona jest wyłącznie magnetyczna końcówka wkrętaków. Dzięki temu chrom nie łuszczy się, a śrubę można przytrzymać przed wkręcaniem.
Wymiary: płaskie: 3x125 mm, 3x150 mm, krzyżowe (Philips): 0x125 mm, 0x150 mm. Narzędzia sprzedawane są w zestawach 3, 4, 6, 8 i 10 - elementowych. Składają się one z trzech lub sześciu wkrętaków, dodatkowo wyposażonych w próbnik napięcia. Dostępne są także komplety sześciu ręcznych narzędzi precyzyjnych, w których - poza wkrętakami - znajdują się cienkie, diagonalne szczypce tnące oraz szczypce z wydłużonymi szczękami.
Producentem narzędzi jest firma Stanley.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej