Zestawy wkrętaków z linii Cushion Grip

2007-11-20 9:14

Różnią się przede wszystkim wielkością oraz końcówkami, które należy dobierać odpowiednio do wkrętów. Do najbardziej popularnych narzędzi w ofercie firmy należą wkrętaki z końcówkami płaskimi (zeszlifowane po obu stronach) oraz krzyżowymi (ścięte stożkowo, np. Philips i Pozidriv).

Dobór odpowiedniego wkrętaka do rodzaju śruby ułatwia czytelne oznaczenie, umieszczone na rękojeści każdego narzędzia. W celu zapewnienia stabilnego chwytu i kontroli pracy, rękojeść pokryto elastycznym materiałem i wyprofilowano odpowiednio do kształtu dłoni. Optymalny moment obrotowy, niezbędny zwłaszcza przy pracy ze śrubami do drewna zapwenia odpowiedni duży uchwyt.

 

Z punktu widzenia użytkownika, duże znaczenie ma także wykonanie grotu z wysokiej jakości stali chromowo - wanadowej. Zmniejsza to ryzyko uszkodzenia końcówki oraz gwarantuje zabezpieczenie przed korozją przez bardzo długi okres czasu. Powłoki chromowej pozbawiona jest wyłącznie magnetyczna końcówka wkrętaków. Dzięki temu chrom nie łuszczy się, a śrubę można przytrzymać przed wkręcaniem.
Wymiary: płaskie: 3x125 mm, 3x150 mm, krzyżowe (Philips): 0x125 mm, 0x150 mm. Narzędzia sprzedawane są w zestawach 3, 4, 6, 8 i 10 - elementowych. Składają się one z trzech lub sześciu wkrętaków, dodatkowo wyposażonych w próbnik napięcia. Dostępne są także komplety sześciu ręcznych narzędzi precyzyjnych, w których - poza wkrętakami - znajdują się cienkie, diagonalne szczypce tnące oraz szczypce z wydłużonymi szczękami.
Producentem narzędzi jest firma Stanley.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej