Zamiast dodatkowych rąk i kieszeni

2006-10-11 5:30

Torby wyposażono w wiele kieszeni i dostosowano do przenoszenia różnych rodzajów narzędzi: od wkrętaków i miar, po piły i narzędzia do demontażu. Zaprojektowano je tak, aby były niezawodne także w trudnych warunkach pracy, m.in. poprzez zastosowanie wodoodpornej, powierzchni spodu. Odporna na pęknięcia i rozdarcia tkanina (Nylon Denier 600x600), zapewnia ich trwałość i wytrzymałość. Wygodne paski na ramię i poręczne uchwyty gwarantują natomiast komfort używania.

W ofercie firmy znajdują się torby odpowiadające wymaganiom osób o bardzo różnej specyfice pracy. Dla tych, którzy zmuszeni są do przemieszczania się z torbą wypełnioną ciężkimi narzędziami i nie chcą jej nosić na ramieniu, firma Stanley przygotowała Torbę narzędziową na kółkach.

Zastosowane w niej kółka są wytrzymałe, a wygodna rączka służąca do prowadzenia zapewnia mobilność i sterowalność torby. Pasek na ramię jest regulowany - gdy nie ma możliwości bądź potrzeby korzystania z kółek, można go dostosować do odpowiadającej nam długości. Model z kółkami, podobnie jak pozostałe torby ma wiele wewnętrznych i zewnętrznych kieszeni, zapewniających wszechstronne możliwości przechowywania narzędzi. Dodatkowo, wyposażona jest w wygodne mocowanie uchwytów na rzepy.

Inną propozycją firmy Stanley są torby monterskie. Produkty te dostępne są w dwóch rozmiarach i modelach. Torba monterska 14'' o wymiarach 27 x 36 x 23 cm ma wygodny uchwyt do przenoszenia w ręku, natomiast torba monterska 16'' o wymiarach 46 x 33,5 x 8 cm ma regulowany pasek na ramię. Oba modele wyposażono w wiele wewnętrznych i zewnętrznych kieszeni zapewniających dodatkową przestrzeń przechowywania. Ich podstawy są wzmocnione plastikiem zwiększającym trwałość. Bardzo praktycznym rozwiązaniem w torbie monterskiej 16'' jest oddzielony zamkiem przedział do przechowywania roboczych dokumentów.
Nowością, która trafi do polskich sklepów w najbliższym czasie jest kolekcja toreb narzędziowych z wyższej półki - linia Fat Max. Należy do niej m.in. Fat Max Open Tote - oryginalna torba przeznaczona dla osób, których praca wymaga szybkiego dostępu do narzędzi. Jej otwarta konstrukcja sprawia, że wystarczy jeden ruch i narzędzie jest już w dłoni. Ergonomiczny, gumowy uchwyt zwiększa komfort i bezpieczeństwo noszenia w niej ciężkich przyrządów. Ciekawymi pomysłami, które zostały zastosowane przez producenta w torbie są m.in.: wytrzymała, pokryta nylonem balistycznym przegródka na piłę oraz duża boczna kieszeń na kable. Z myślą o podstawowych narzędziach, projektanci zastosowali nowatorskie rozwiązania w postaci ukrytej wewnętrznej przegródki z uchwytami na wiertła oraz specjalnego zaczepu na miarę pomiarową.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej