Zaawansowana technologia klejenia

2009-11-17 17:02
Zaawansowana technologia klejenia
Autor: Lange Łukaszuk s. j.

Akumulatorowy pistolet do klejenia NEO 3.

Lange Łukaszuk s. j., wyłączny dystrybutor oświetlenia i elektronarzędzi Steinel wprowadza na rynek pistolet do klejenia NEO 3 marki Steinel. Staranne wykonanie, łatwa obsługa, wygodna obudowa oraz 15-sekundowy czas rozgrzewania sztyftów klejących to przykłady świadczące o technologicznym zaawansowaniu tego niepozornego narzędzia.
Pistolet można stosować do układania przewodów i kabli na różnych podłożach, klejenia glazury oraz przy naprawie mebli i majsterkowaniu. Za jego pomocą można wykonać niemal niewidoczne, precyzyjne spoiny i punktowe połączenia większości materiałów. Główną zaletą pistoletu jest praca bezprzewodowa, możliwa dzięki akumulacji ciepła w 7,2 V baterii jonowo-litowej. Dzięki temu podczas pracy nie trzeba manewrować długim kablem. Szybki czas ładowania baterii – 90% w 1,5 h i 100% w 2 h, umożliwia pracę bez dłuższych przestojów, zwiększając znacznie jej efektywność. Akumulatorowe narzędzie po każdorazowym naładowaniu jest zdolne do ciągłej, 45 minutowej pracy.

Produkt ma wymiary: 140/50/180 mm i masę 60 g. Jest to jeden z najporęczniejszych pistoletów do klejenia dostępnych na rynku. Klej w sztyftach o średnicy 7 mm topi się w wysokiej temperaturze (190°C), co zapewnia jego sprawne i wydajne dozowanie. Przesuwanie wkładów klejących następuje w sposób mechaniczny, poprzez naciśnięcie spustu ręcznego, przez co możemy w pełni kontrolować ilość aplikowanej substancji klejącej. Ogromnym ułatwieniem są umieszczone u podstawy pistoletu diody sygnalizujące gotowość do pracy i ładowanie baterii oraz alarmujące o ich niskim poziomie, grożącym samoistnym wyłączeniem się narzędzia. Pistolet wyposażony jest w funkcję automatycznego wyłączania po 3 minutach nieużywania, chroniąc baterię przed nadmierną eksploatacją i przedwczesnym zużyciem.

Dane techniczne
model/marka  NEO 3/Steinel
czas rozgrzewania [s]
15
bateria [V]  7,2 LI-ION
czas ładowania [h]    1,5 (90%)/2 (100%)
średnica kleju [mm]  7
automatyczne wyłączanie w stanie spoczynku po 3 min
wytrzymałość baterii podczas ciągłego klejenia [min] 45
wyposażenie diody sygnalizujące: gotowość do pracy, ładowanie baterii, niski poziom baterii

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej