Wyrzynarki GST

2007-05-28 14:13

Wyrzynarki są dodatkowo wyposażone w system Constant Electronic, który utrzymuje szybkość cięcia na stałym poziomie (nawet w przypadku dużego obciążenia). Maksymalna głębokość cięcia w drewnie wynosi 135 milimetrów, a w aluminium - 20 milimetrów. Wyrzynarki wyposażone są w nadmuch powietrza, który usuwa wióry z linii cięcia, zapewniając użytkownikowi dobrą widoczność.

Firma Bosch wprowadzia do sprzedaży nowe modele profesjonalnych wyrzynarek GST. Są to modele 135 CE, 135 BCE i 120 BE. W najbardziej zaawansowanych modelach - GST 135 CE i GST 135 BCE ich brzeszczot przytrzymywany jest przez trzypunktowy system prowadzenia "Precision Control". Dwie odporne na zużycie szczęki prowadzą brzeszczot, redukując przesunięcia boczne. Prowadnica rolkowa utrzymuje grzbiet brzeszczotu w jednej linii. Dzięki zastosowaniu tej technologii można uzyskać dokładne cięcia pod kątem przy znacznej oszczędności czasu (obsługa narzędzia jest prosta).
Przy zastosowaniu technologii SDS ze wszystkich funkcji nowych wyrzynarek korzysta się beznarzędziowo. Zużyty, gorący brzeszczot wyskakuje z uchwytu po podniesieniu dźwigni (nie ma więc niebezpieczeństwa poparzenia palców przy wymianie). Nowy brzeszczot wystarczy wsunąć w uchwyt. Także aluminiowa podstawa mocowana jest bez użycia narzędzi. Użytkownik może przechylać podstawę obustronnie, w celu wykonania cięć skośnych, i przesunąć ją w tył, aby wykonać cięcia przy krawędzi. Silnik o mocy 720 W w modelach GST 135 CE i GST 135 BCE zapewnia wysoką wydajność cięcia. Wyrzynarki są także wyposażone w system Constant Electronic, który utrzymuje szybkość cięcia na stałym poziomie (nawet w przypadku dużego obciążenia). Maksymalna głębokość cięcia w drewnie wynosi 135 milimetrów, a w aluminium - 20 milimetrów. Wyrzynarki wyposażone są w nadmuch powietrza, który usuwa wióry z linii cięcia, zapewniając użytkownikowi dobrą widoczność. Przy korzystaniu z systemu odsysania pyłu nadmuch można wyłączyć.
Model GST 120 BE to urządzenie bez systemu "Precision Control" (przystosowane do standardowych zastosowań). W przypadku tego narzędzia maksymalna głębokość cięcia wynosi 120 milimetrów, a moc silnika 650 W.
Obudowa przekładni we wszystkich modelach wykonana jest z odlewu aluminiowego, zaś konstrukcja garnkowa podtrzymuje silnik i umożliwia łatwą wymianę przewodu. System równoważenia mas w przekładni pozwala na uzyskanie niskiego poziomu drgań i zapewnia wygodną pracę.

 

Parametry

GST 120 BE

GST 135 CE/BCE

Precision Control

nie

Tak

Brzeszczot SDS

Jednoręczny SDS

Jednoręczny SDS

Stopa SDS

Tak

tak

Moc znamionowa

650 W

720 W

Głębokość cięcia drewna

120 mm

135 mm

Głębokość cięcia aluminium

20 mm

20 mm

Głębokość cięcia stali

10 mm

10 mm

Waga

2,6 kg

2,6 kg

Stopa aluminiowa

Tak

tak

Elektronika

tak

tak = system constant

Soft Grip

tak

tak

Długość kabla

4m

4m

Inne

walizka narzędziowa

walizka narzędziowa

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej