Wykrywacz profili i przewodów

2007-05-24 11:55

Intellisensor firmy Stanley pozwala wykrywać położenie profili drewnianych i metalowych oraz przewodów elektrycznych. Lokalizowane przedmioty mogą znajdować się w ścianach szkieletowych pokrytych płytami gipsowo-kartonowymi, cienkimi okładzinami drewnianymi, a także w innych, powszechnie stosowanych konstrukcjach.

Działanie urządzenia polega na wysyłaniu ultradźwięków i badaniu ich pola. Firma Stanley oferuje dwa typy wykrywaczy: Intellisensor i Intellisensor PRO. Główna różnica pomiędzy nimi polega na tym, że Intellisensor PRO odróżnia profile metalowe od drewnianych.
Maksymalna głębokość wykrywania wynosi dla metalu w betonie oraz dla przewodów elektrycznych w ścianie do 50 mm, natomiast dla profili drewnianych 19 mm. Środek profilu można zlokalizować z dokładnością I 3,5 mm. Za pomocą opisywanego wykrywacza nie można natomiast zlokalizować przewodów niebędących pod napięciem oraz przewodów ekranowanych lub umieszczonych w kanale kablowym. Dla ułatwienia obsługi urządzenie wyposażone jest w dźwiękową i optyczną sygnalizację zbliżania się do profilu. Wykrywacz jest wodoodporny (nie wodoszczelny) i wytrzymuje upadek na beton z wysokości 1,5 m. Można go używać w temperaturze od -7 do +49oC. Urządzenie zasilane jest z baterii 9 V.


 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej