Wydajne wiertarkowkrętarki akumulatorowe

2008-08-06 11:39
Wydajne wiertarkowkrętarki akumulatorowe
Autor: brak danych

Dzięki dużej gęstości energii akumulatorów oraz bardzo wysokiej efektywności przeniesienia napędu, pełny ładunek akumulatora wystarcza do wkręcenia w miękkim drewnie 210 śrub o wymiarach 6/60 mm.

Produkty GSR 14,4/18 V-LI Professional Standard Duty firmy BOSCH są zasilane nowym akumulatorem Li-Ion Premium o pojemności 2,6 Ah. Urządzenia są wyposażone w wydajne silniki z wysokiej jakości łożyskami oraz przekładnie odznaczające się niewielkim tarciem.

Wiertarkowkrętarki mają 13-mm szybkozaciskowy uchwyt wiertarski z blokadą Auto-Lock oraz wytrzymałą obudowę z materiału Dura Shield, dzięki któremu zachowują pełną sprawność, nawet po upadku na beton z wysokości dwóch metrów. Dużą wytrzymałością charakteryzuje się także 2-biegowa przekładnia z zębatkami metalowymi oraz pokrętło wykonane z aluminium. Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe są także ergonomiczne - duże, miękkie powierzchnie Softgrip w obrębie rękojeści zapewniają komfortową i bezpieczną pracę. Dioda LED dodatkowo doświetla miejsce pracy.

Przewaga technologii litowo-jonowej


Wysokiej jakości ogniwa o niskiej oporności wewnętrznej gwarantują maksymalną wydajność. Odporne na wibracje połączenia - pomiędzy poszczególnymi ogniwami oraz pomiędzy akumulatorem i urządzeniem - skutecznie zapobiegają stratom energii. Inteligentne zarządzanie energią za pomocą systemu Electronic Cell Protection (ECP) optymalizuje wydajność energetyczną podczas ładowania oraz pracy. System chroni ogniwa akumulatora przed przeciążeniem, przegrzaniem i całkowitym rozładowaniem. Dzięki temu akumulatory te osiągają nawet o 400% dłuższą żywotność w porównaniu z innymi. Elektroniczna kontrola ładowania zapobiega przeładowaniu ogniw, a tryb szybkiego ładowania sprawia, że akumulatory są naładowane w 75% już po upływie połowy czasu potrzebnego na pełne ładowanie.

Wszystkie akumulatory litowo-jonowe ważą przy takiej samej wydajności o 40% mniej od akumulatorów niklowych, rozładowują się samoczynnie w nieznacznym stopniu i ze względu na brak efektu pamięci, mogą być doładowywane w dowolnej chwili. Ponadto, w trakcie pracy nie wykazują spadku wydajności.

Dane techniczne

 model  GSR 14,4 V-LI Professional  GSR 18 V-LI Professional
 prędkość obrotowa na 1. biegu [obr./min]  0-450  0-500
 prędkość obrotowa na 2. biegu [obr./min]  0-1450  0-1600
 moment obrotowy, wkręcanie miękkie [Nm]  22  26
 moment obrotowy, wkręcanie twarde [Nm]  50  56
 maks. średnica śrub [mm]  7  8
 maks. średnica wiercenia w drewnie [mm]  32  35
 masa [kg]  1,7  1,8

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej