Wkrętarki Metabo

2007-05-24 21:49

Firma Metabo wprowadziła do sprzedaży dwie wkrętarki: uniwersalną USE 8 i DWSE 6.3 (dach/ściana). Wkrętarka USE 8 została zaprojektowana do wszelkich ekstremalnych prac, natomiast DWSE 6.3 skonstruowano do obróbki samo-wkręcających się i gwintujących śrub. Główną zaletą obydwu, profesjonalnych elektronarzędzi jest możliwość nastawienia momentu obrotowego i regulacja głębokości wkręcania.

Wkrętarkę USE 8 firma skonstruowała zarówno do wkręcania śrub do drewna i "spaxów" do średnicy 8 mm, jak również do wkręcania śrub "dyblowych" o średnicy do 12 mm. Dziesięciostopniowa, liniowa regulacja momentu obrotowego od 3 do 18 Nm i niskie obroty pozwalają pracować z blachowkrętami, śrubami metrycznymi i samogwintującymi.
Cechą wyróżniającą USE 8 jest wysoki moment obrotowy - 40 Nm (miękki). Umożliwia on, w połączeniu z sztywnym przeniesieniem napędu, ściąganie śrub w dyblach ramowych do wyboru odpowiedniej głębokości.
Liczba obrotów USE 8 na biegu jałowym mieści się między 0-900 min-1, a pod obciążeniem znamionowym od 0-580 min-1. Maszynę można stosować w pracach stolarskich i meblarskich, wykończeniu wnętrz, montażach, w przemyśle metalowym oraz w warsztatach naprawczych.

Wkrętarka dachowo-ścienna DWSE 6.3 została skonstruowana głównie do obróbki śrub samowkręcających i samogwintujących do średnicy 6,3 mm. Korzystne parametry tworzą liczba obrotów, które na biegu jałowym wynoszą 0-2100 min-1 (pod obciążeniem znamionowym 0-1350 min-1) oraz dziesięciostopniowy, regulowany od 3 do 18 Nm moment obrotowy. Wyłączenie w DWSE 6.3 następuje poprzez moment obrotowy i/albo ogranicznik głębokości wkręcania, dzięki czemu można wkręcać śruby z podkładką uszczelniającą lub bez.

Wkrętarkę DWSE 6.3 można stosować również do blachowkrętów, wkrętów do drewna i sklejki o średnicy do 6 mm. Grupę użytkowników USE 6.3 stanowią między innymi fachowcy zajmujący się wykończeniem fasad; dekarze, monterzy, mechanicy, ślusarze, stolarze, itd.

Obie maszyny oferują regulację liczby obrotów, wybór kierunku obrotów prawo/lewo jak i precyzyjnie regulowaną głębokość wkręcania (1 mm na obrót - podziałka 0,25 mm).
Obydwie wkrętarki posiadają aluminiowe, trwałe, demontowalne, dwuczęściowe tulejki ograniczników głębokości wkręcania, obudowy z wysokociśnieniowego odlewu aluminiowego zapewniające optymalnego odprowadzania ciepła, automatyką wyłączającą przy nadmiernym zużyciu szczotek węglowych i silniki Metabo Marathon z koszyczkami ochronnymi uzwojeń. Ponadto zostały wyposażone w precyzyjne sprzęgła kłowe, wykonane z wytrzymałego odlewu żeliwnego oraz uchwyt szybkomocujący.
Moc nominalna w obydwu wkrętarkach wynosi 550 wat, a moc użyteczna 290 wat. Ważą około dwóch kilo każda. Firma dostarcza maszyny standardowo w kartonach z uchwytem szybkomocującym, ogranicznikiem głębokości wkręcania i przewodem o długości 4,2 m. Do wkrętarki USE 8, ze względu na wysoki moment obrotowy dołączany jest również dodatkowy uchwyt.
Do obydwu urządzeń dostępna jest szeroka gama ograniczników głębokości wkręcania i końcówek wkrętakowych.

Dane techniczne
Typ USE 8 DWSE 6.3
Index 6.20002 6.20001
Moc 550 wat 550 wat
2-częściowy ogranicznik głębokości wkręcania tak tak
Obroty prawo/lewo tak tak
Sztywne przeniesienie napędu tak -
Silnik Marathon tak tak
Rękojeść tak -
10-stopniowa regulacja momentu obrotowego 3-18 Nm 3-18 Nm
Maksymalny moment dokręcania 40 Nm 18 Nm
Obroty biegu jałowego 0-900 min-1 0-2.100 min-1
Gniazdo wrzeciona 1/4" 1/4"
Elektronika tak tak
Ciężar 2 kg 2 kgCzy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej