Wkrętarki Metabo

2007-05-24 21:49

Firma Metabo wprowadziła do sprzedaży dwie wkrętarki: uniwersalną USE 8 i DWSE 6.3 (dach/ściana). Wkrętarka USE 8 została zaprojektowana do wszelkich ekstremalnych prac, natomiast DWSE 6.3 skonstruowano do obróbki samo-wkręcających się i gwintujących śrub. Główną zaletą obydwu, profesjonalnych elektronarzędzi jest możliwość nastawienia momentu obrotowego i regulacja głębokości wkręcania.

Wkrętarkę USE 8 firma skonstruowała zarówno do wkręcania śrub do drewna i "spaxów" do średnicy 8 mm, jak również do wkręcania śrub "dyblowych" o średnicy do 12 mm. Dziesięciostopniowa, liniowa regulacja momentu obrotowego od 3 do 18 Nm i niskie obroty pozwalają pracować z blachowkrętami, śrubami metrycznymi i samogwintującymi.
Cechą wyróżniającą USE 8 jest wysoki moment obrotowy - 40 Nm (miękki). Umożliwia on, w połączeniu z sztywnym przeniesieniem napędu, ściąganie śrub w dyblach ramowych do wyboru odpowiedniej głębokości.
Liczba obrotów USE 8 na biegu jałowym mieści się między 0-900 min-1, a pod obciążeniem znamionowym od 0-580 min-1. Maszynę można stosować w pracach stolarskich i meblarskich, wykończeniu wnętrz, montażach, w przemyśle metalowym oraz w warsztatach naprawczych.

Wkrętarka dachowo-ścienna DWSE 6.3 została skonstruowana głównie do obróbki śrub samowkręcających i samogwintujących do średnicy 6,3 mm. Korzystne parametry tworzą liczba obrotów, które na biegu jałowym wynoszą 0-2100 min-1 (pod obciążeniem znamionowym 0-1350 min-1) oraz dziesięciostopniowy, regulowany od 3 do 18 Nm moment obrotowy. Wyłączenie w DWSE 6.3 następuje poprzez moment obrotowy i/albo ogranicznik głębokości wkręcania, dzięki czemu można wkręcać śruby z podkładką uszczelniającą lub bez.

Wkrętarkę DWSE 6.3 można stosować również do blachowkrętów, wkrętów do drewna i sklejki o średnicy do 6 mm. Grupę użytkowników USE 6.3 stanowią między innymi fachowcy zajmujący się wykończeniem fasad; dekarze, monterzy, mechanicy, ślusarze, stolarze, itd.

Obie maszyny oferują regulację liczby obrotów, wybór kierunku obrotów prawo/lewo jak i precyzyjnie regulowaną głębokość wkręcania (1 mm na obrót - podziałka 0,25 mm).
Obydwie wkrętarki posiadają aluminiowe, trwałe, demontowalne, dwuczęściowe tulejki ograniczników głębokości wkręcania, obudowy z wysokociśnieniowego odlewu aluminiowego zapewniające optymalnego odprowadzania ciepła, automatyką wyłączającą przy nadmiernym zużyciu szczotek węglowych i silniki Metabo Marathon z koszyczkami ochronnymi uzwojeń. Ponadto zostały wyposażone w precyzyjne sprzęgła kłowe, wykonane z wytrzymałego odlewu żeliwnego oraz uchwyt szybkomocujący.
Moc nominalna w obydwu wkrętarkach wynosi 550 wat, a moc użyteczna 290 wat. Ważą około dwóch kilo każda. Firma dostarcza maszyny standardowo w kartonach z uchwytem szybkomocującym, ogranicznikiem głębokości wkręcania i przewodem o długości 4,2 m. Do wkrętarki USE 8, ze względu na wysoki moment obrotowy dołączany jest również dodatkowy uchwyt.
Do obydwu urządzeń dostępna jest szeroka gama ograniczników głębokości wkręcania i końcówek wkrętakowych.

Dane techniczne
Typ USE 8 DWSE 6.3
Index 6.20002 6.20001
Moc 550 wat 550 wat
2-częściowy ogranicznik głębokości wkręcania tak tak
Obroty prawo/lewo tak tak
Sztywne przeniesienie napędu tak -
Silnik Marathon tak tak
Rękojeść tak -
10-stopniowa regulacja momentu obrotowego 3-18 Nm 3-18 Nm
Maksymalny moment dokręcania 40 Nm 18 Nm
Obroty biegu jałowego 0-900 min-1 0-2.100 min-1
Gniazdo wrzeciona 1/4" 1/4"
Elektronika tak tak
Ciężar 2 kg 2 kgCzy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej