Wkrętarka akumulatorowa GSR 10,8 V-LI

2007-05-28 16:39

Jeden cykl ładowania akumulatora (ładowarka jest w wyposażeniu standardowym) pozwala na wkręcenie w miękkie drewno do 130 śrub o wymiarach 6 x 60 mm. Pełne ładowanie trwa tylko 30 minut; po 15 minutach akumulator jest naładowany w 70%.

Wkrętarka akumulatorowa firmy Bosch - model GSR 10,8 V-LI to pierwsze elektronarzędzie tej firmy wyposażone w akumulator litowo-jonowy i przeznaczone dla profesjonalistów. Urządzenie jest wydajne i lekkie - waży zaledwie 800 g.
Jeden cykl ładowania akumulatora (ładowarka jest w wyposażeniu standardowym) pozwala na wkręcenie w miękkie drewno do 130 śrub o wymiarach 6 x 60 mm.
Pełne ładowanie trwa tylko 30 minut; po 15 minutach akumulator jest naładowany w 70%.
W przypadku akumulatorów litowo-jonowych proces ładowania można przerwać i wznowić w dowolnej chwili. Pozwala na to brak tzw. efektu pamięci, który wpływa na obniżenie pojemności w standardowych akumulatorach. Nie występuje także efekt samorozładowania. Długą żywotność gwarantuje elektroniczny system ochrony ogniw oraz zabezpieczenie przeciążeniowe i termiczne urządzenia. W przypadku pustego akumulatora narzędzie wyłącza się i w ten sposób nie dochodzi do całkowitego rozładowania.
Nowa wkrętarka jest wyposażona w ergonomiczną, miękką rękojeść Softgrip. Włącznik z funkcją regulacji tempa pracy umożliwia staranne wkręcanie śrub przy maksymalnej prędkości obrotowej - 400 obrotów na minutę. Maksymalny moment obrotowy wynosi 7 Nm przy wkręcaniu miękkim (ze sprzęgłem) i 18 Nm przy wkręcaniu twardym. Jego regulacja (10 zakresów + tryb wiercenia) umożliwia użytkownikom ograniczenie mocy urządzenia. Produkt wraz z akumulatorem waży 800 g.
Blokada wrzeciona sprawia, że model ten może być także wykorzystywany do ręcznego wkręcania śrub. Uchwyt na końcówki z magnesem utrzymuje narzędzie w bezpiecznej pozycji. Wbudowana dioda LED oświetla miejsce pracy.
Wkrętarka GSR 10,8 V-LI dostarczana jest wraz z dwoma akumulatorami i torbą narzędziową. W wyposażeniu standardowym znajduje się półgodzinna ładowarka oraz dodatkowy pokrowiec, umożliwiający przypięcie wkrętarki do paska.


Zalety urządzenia:

 • Blokada wrzeciona
 • Oświetlenie - dioda LED
 • Elektroniczny włącznik (płynna regulacja obrotów)
 • Magnetyczny uchwyt na bity
 • Regulacja momentu - 10 ustawień + tryb wiercenia
 • Akumulator litowo-jonowy 10,8 V (1,0 Ah)
 • ECP - chroni akumulatory przed: przeładowaniem, przegrzaniem, całkowitym rozładowaniem
 • Dane techniczne

  Napięcie [V]

  10.8

  Typ akumulatora

  li-jon

  Czas ładowania [min]

  30'

  Prędkość obrotowa bez obciążenia [rpm]

  0-400

  Max moment [Nm]

  7

  Max moment (twarde wkr.) [Nm]

  18

  Ustawienia momentu

  10 + 1

  Waga z akumulatorem

  800g

  Oświetlenie

  dioda LED

  Uchwyt bitów

  magnetyczny

  Blokada wrzeciona

  tak

   

  Wkrętarka akumulatorowa GSR 10,8 V-LI
  Autor: BOSCH
  Czy artykuł był przydatny?
  Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
  Podziel się opinią
  Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
  Czytaj więcej