Wkrętarka akumulatorowa GSR 10,8 V-LI

2007-05-28 16:39

Jeden cykl ładowania akumulatora (ładowarka jest w wyposażeniu standardowym) pozwala na wkręcenie w miękkie drewno do 130 śrub o wymiarach 6 x 60 mm. Pełne ładowanie trwa tylko 30 minut; po 15 minutach akumulator jest naładowany w 70%.

Wkrętarka akumulatorowa firmy Bosch - model GSR 10,8 V-LI to pierwsze elektronarzędzie tej firmy wyposażone w akumulator litowo-jonowy i przeznaczone dla profesjonalistów. Urządzenie jest wydajne i lekkie - waży zaledwie 800 g.
Jeden cykl ładowania akumulatora (ładowarka jest w wyposażeniu standardowym) pozwala na wkręcenie w miękkie drewno do 130 śrub o wymiarach 6 x 60 mm.
Pełne ładowanie trwa tylko 30 minut; po 15 minutach akumulator jest naładowany w 70%.
W przypadku akumulatorów litowo-jonowych proces ładowania można przerwać i wznowić w dowolnej chwili. Pozwala na to brak tzw. efektu pamięci, który wpływa na obniżenie pojemności w standardowych akumulatorach. Nie występuje także efekt samorozładowania. Długą żywotność gwarantuje elektroniczny system ochrony ogniw oraz zabezpieczenie przeciążeniowe i termiczne urządzenia. W przypadku pustego akumulatora narzędzie wyłącza się i w ten sposób nie dochodzi do całkowitego rozładowania.
Nowa wkrętarka jest wyposażona w ergonomiczną, miękką rękojeść Softgrip. Włącznik z funkcją regulacji tempa pracy umożliwia staranne wkręcanie śrub przy maksymalnej prędkości obrotowej - 400 obrotów na minutę. Maksymalny moment obrotowy wynosi 7 Nm przy wkręcaniu miękkim (ze sprzęgłem) i 18 Nm przy wkręcaniu twardym. Jego regulacja (10 zakresów + tryb wiercenia) umożliwia użytkownikom ograniczenie mocy urządzenia. Produkt wraz z akumulatorem waży 800 g.
Blokada wrzeciona sprawia, że model ten może być także wykorzystywany do ręcznego wkręcania śrub. Uchwyt na końcówki z magnesem utrzymuje narzędzie w bezpiecznej pozycji. Wbudowana dioda LED oświetla miejsce pracy.
Wkrętarka GSR 10,8 V-LI dostarczana jest wraz z dwoma akumulatorami i torbą narzędziową. W wyposażeniu standardowym znajduje się półgodzinna ładowarka oraz dodatkowy pokrowiec, umożliwiający przypięcie wkrętarki do paska.


Zalety urządzenia:

 • Blokada wrzeciona
 • Oświetlenie - dioda LED
 • Elektroniczny włącznik (płynna regulacja obrotów)
 • Magnetyczny uchwyt na bity
 • Regulacja momentu - 10 ustawień + tryb wiercenia
 • Akumulator litowo-jonowy 10,8 V (1,0 Ah)
 • ECP - chroni akumulatory przed: przeładowaniem, przegrzaniem, całkowitym rozładowaniem
 • Dane techniczne

  Napięcie [V]

  10.8

  Typ akumulatora

  li-jon

  Czas ładowania [min]

  30'

  Prędkość obrotowa bez obciążenia [rpm]

  0-400

  Max moment [Nm]

  7

  Max moment (twarde wkr.) [Nm]

  18

  Ustawienia momentu

  10 + 1

  Waga z akumulatorem

  800g

  Oświetlenie

  dioda LED

  Uchwyt bitów

  magnetyczny

  Blokada wrzeciona

  tak

   

  Wkrętarka akumulatorowa GSR 10,8 V-LI
  Autor: BOSCH
  Czy artykuł był przydatny?
  Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
  Czytaj więcej