Windy dekarskie i wciągarki do różnych prac budowlanych

2012-05-07 13:45
Windy dekarskie i wciągarki do prac budowlanych
Autor: Geda-Lift Uniwersalna winda dekarska Geda z wieszakiem na trzy wiadra

Windy dekarskie i wciągarki to niezwykle użyteczne i przydatne na każdej budowie urządzenia. Można je wykorzystać do transportowania w pionie i poziomie różnego rodzaju materiałów. Są też specjalistyczne windy dedykowane firmom dekarskim czy też firmom zajmującym się montażem okien i kolektorów słonecznych.

Wyciągi pochyłe zwane popularnie windami dekarskimi, to niezwykle użyteczny sprzęt transportu pionowego, przydatny na każdej budowie. Najbardziej popularne są windy dekarskie w wersji podstawowej. Urządzenia te są też dostępne w wersjach specjalnych, można je też zaadaptować do danych prac budowlanych, w zależności od potrzeb. Rozwiązania proponowane przez producenta wind dekarskich i wciągarek firmę GEDA-Lift są certyfikowane i zapewniają pełne bezpieczeństwo pracy na każdej budowie.

Windy dekarskie do transportu materiałów budowlanych

Platformy służące do transportu materiałów budowlanych w większości przypadków mogą być stosowane do standardowych sań jezdnych bez żadnych przeróbek. Najtańszą i najprostszą jest platforma uniwersalna - winda dekarska przeznaczona do wciągania dachówek oraz innych małogabarytowych materiałów. Z powodów ekonomicznych niewątpliwie jest ona jedną z najczęściej używanych wind dekarskich w naszym kraju. Ciekawym dodatkiem do windy uniwersalnej Geda jest wieszak na trzy wiadra.
Drugą z kolei popularną widną dekarską jest platforma Vario. Windę dekarską Vario wyposażono w teleskopowe podpórki, dzięki czemu można ją ustawiać pod różnymi kątami, nawet w poziomie. Pozwala to na transport zarówno dachówek, jak i rolek papy czy wełny mineralnej.

Windy dekarskie i wciągarki do prac budowlanych
Autor: Geda-Lift Specjalistyczny zasobnik do materiałów sypkich

Interesującym rozwiązaniem są także duże platformy poziome, przypominające kształtem skrzynkę. Służą one do transportu dużych gabarytowo lub kłopotliwych materiałów budowlanych, a po uszczelnieniu np. folią w takiej windzie można też przewozić materiały sypkie. Jednak w przypadku częstego transportowania takich produktów lepszym rozwiązaniem będą specjalistyczne zasobniki do materiałów sypkich. Takie windy budowlane dostępne są zarówno w wersji standardowej, jak i ze specjalnym mechanizmem przechylnym, który automatycznie wysypuje materiał w miejscu docelowym.
Dla firm dekarskich zajmujących się wyłącznie dachówką są specjalne windy dekarskie z podnoszoną siatką, zwiększającą bezpieczeństwo ładunku. Urządzenie dostępne jest w komplecie z wygodnym wózkiem do przewożenia wiązek dachówki na budowie. W ofercie Geda są też platformy do transportu płyt i dużych paneli, z systemami bezpieczeństwa gwarantującymi dostarczanie materiałów bez żadnych uszkodzeń.

Wciągarki pochyłe Geda dostosowane do potrzeb

Geda proponuje również wciągarki pochyłe przystosowane do konkretnych prac budowlanych i nie tylko:

  • SOLAR Lift - wyciągarki przeznaczone dla firm zajmujących się profesjonalnie montażem paneli solarnych. Wciągarka GEDA SOLAR-LIFT jest idealnym rozwiązaniem dla transportu pionowego tak delikatnych materiałów, jak kolektory słoneczne. 
  • GEDA Meblarska - wciągarka, której zalety szybko docenią firmy przeprowadzkowe. Zamiast wnosić ciężkie i często kosztowne meble, narażając je na uszkodzenie na wąskich klatkach schodowych, wystarczy zastosować wciągarkę pochyłą w wersji meblarskiej.
  • GEDA Okienna - wciągarka, dzięki której znacząco można przyśpieszyć prawidłowy i bezpieczny montaż okien.
  • GEDA Pub - te wciągarki przydadzą się wszędzie tam, gdzie trzeba transportować ciężkie przedmioty np. z piwnicy na parter. Znakomicie sprawdza się w pubach (przenoszenie beczek z piwem), magazynach (transportowanie różnego rodzaju paczek) i wielu innych miejscach.

Dodatkowych informacji na temat wind dekarskich i wciągarek udziela przedstawiciel Geda firma ZI-CO (właściciel sklepu dekarze.pl).

Windy dekarskie i wciągarki do prac budowlanych
Autor: Geda-Lift Wciągarki do pionowego transportu okien
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej