Wiertarki udarowe Boscha

2007-05-24 21:05

Urządzenia dysponują mocą 1100 W (GSB 22-RE) i 1200 W (GSB 22-2RCE) i przeznaczone są do zastosowań profesjonalnych. Narzędziami można wiercić otwory o średnicach 22 mm w betonie, 16 mm w stali i 40 mm w drewnie. Nowością w tego typu urządzeniach jest zastosowanie systemu Auto-Lock, dzięki któremu wymiana wierteł jest możliwa przy użyciu jednej ręki. 

Automatyczna blokada wrzeciona pozwala na łatwą obsługę szybkozaciskowego uchwytu wiertarskiego, wykonanego z chromowanego metalu (maksymalna średnica mocowań wynosi 13 mm) - przy wymianie wystarczy odkręcić uchwyt, wymienić narzędzie i zakręcić. W nowych wiertarkach zastosowano rękojeść z piankową, miękką okładziną Softgrip oraz specjalne elementy tłumiące drgania (Vibration Control) zapewniające bezpieczną i wygodną pracę. Dodatkowo urządzenia zostały wyposażone w rękojeść z indywidualnie regulowanym, metalowym ogranicznikiem głębokości. Mechaniczna, 2-biegowa przekładnia, zastosowana w nowych wiertarkach udarowych, pozwala na optymalne przenoszenie napędu. Sprzęgło przeciążeniowe, które reaguje na zablokowanie się wiertła w materiale, chroni urządzenie oraz dba o bezpieczeństwo użytkownika. Obrotowa płytka ze szczotkami węglowymi zapewnia narzędziom taką samą moc przy biegu w prawo oraz w lewo, a także zwiększa trwałość szczotek węglowych. Duże elektroniczne pokrętło umożliwia wstępny wybór prędkości obrotowej silnika, a włącznik pozwala zwiększyć prędkość do 1000 obrotów na pierwszym i do 2800 obrotów na drugim biegu (GBS 22-2 RE: do 800 lub do 2100 obrotów na minutę). W modelu GSB 22-2 RCE zastosowano także system Constant-Electronic, który utrzymuje prędkość obrotową na zadanym poziomie, nawet przy zwiększeniu obciążenia.
Producentem nowych wiertarek jest firma BOSCH.

.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej