Wiertarka udarowa z wbudowanym systemem odsysania pyłu

2009-05-26 13:29
Bezpyłowe wiercenie
Autor: BOSCH

Narzędzie przeznaczone jest do wykonywania wierceń w murze oraz w płytkach ceramicznych. Pył pochłaniany jest bezpośrednio w miejscu powstawania, czyli przy wierconym otworze.

Bezpyłowe wiercenie
Autor: BOSCH Wiertarka udarowa z systemem odsysania pyłu

GSB 19-2 REA jest narzędziem przeznaczonym do pracy w miejscach, gdzie obowiązuje wysoki standard higieny, jak np. w szpitalach, laboratoriach czy już wykończonych biurach i mieszkaniach. Wszędzie tam, gdzie ważnym kryterium jest maksymalnie ograniczona emisja pyłu. Sprawdza się przy wykonywaniu czystych wierceń pod zaawansowane kotwy np. z mocowaniem wspomaganym chemicznie.
Odsysanie pyłu jest szczególnie ważne przy pracach wymagających trzymania urządzenia nad głową czy też w miejscach trudno dostępnych. Układ podwójnej wentylacji urządzenia wytwarza dużą siłę ssania i dodatkowo chłodzi silnik, a system mikrofiltracji zatrzymuje najdrobniejsze cząsteczki pyłu.

Bezpyłowe wiercenie
Autor: BOSCH

Szybkie tempo pracy urządzenia jest możliwe dzięki silnikowi o mocy 900 W, wysokiemu momentowi obrotowemu (36 Nm na pierwszym i 15,5 Nm na drugim biegu) oraz dużej liczbie udarów (17 000 lub 51 000 na minutę). Dzięki odpowiedniej konstrukcji oraz obudowie przekładni wykonanej z metalu wiertarka jest wytrzymała.

Dzięki nowemu systemowi mocowania dodatkowej rękojeści bocznej urządzenie ma wysoki standard bezpieczeństwa. Innowacyjne mocowanie zapewnia bezpieczne trzymanie wiertarki oraz eliminuje zagrożenie związane z przypadkowym zsunięciem się rękojeści z korpusu wiertarki np. po słabym dokręceniu rękojeści. Rękojeść może być ustawiona w wielu różnych pozycjach wokół korpusu wiertarki, a odpowiednie profilowanie mocowania rękojeści powoduje, że nie przemieści się ona w trakcie wiercenia w żadnym kierunku.

Profesjonalni użytkownicy narzędzi, będący członkami programu „Bosch ProTeam“, mają możliwość bezpłatnego przetestowania nowych elektronarzędzi z linii niebieskiej Bosch oraz wymiany swoich doświadczeń z innymi na forum strony internetowej producenta. Aby wziąć udział w teście praktycznym nowej wiertarki GSB 19-2 REA, należy zgłosić się do programu do 14 sierpnia 2009 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej