Wiertarka udarowa z wbudowanym systemem odsysania pyłu

2009-05-26 13:29
Bezpyłowe wiercenie
Autor: BOSCH

Narzędzie przeznaczone jest do wykonywania wierceń w murze oraz w płytkach ceramicznych. Pył pochłaniany jest bezpośrednio w miejscu powstawania, czyli przy wierconym otworze.

Bezpyłowe wiercenie
Autor: BOSCH Wiertarka udarowa z systemem odsysania pyłu

GSB 19-2 REA jest narzędziem przeznaczonym do pracy w miejscach, gdzie obowiązuje wysoki standard higieny, jak np. w szpitalach, laboratoriach czy już wykończonych biurach i mieszkaniach. Wszędzie tam, gdzie ważnym kryterium jest maksymalnie ograniczona emisja pyłu. Sprawdza się przy wykonywaniu czystych wierceń pod zaawansowane kotwy np. z mocowaniem wspomaganym chemicznie.
Odsysanie pyłu jest szczególnie ważne przy pracach wymagających trzymania urządzenia nad głową czy też w miejscach trudno dostępnych. Układ podwójnej wentylacji urządzenia wytwarza dużą siłę ssania i dodatkowo chłodzi silnik, a system mikrofiltracji zatrzymuje najdrobniejsze cząsteczki pyłu.

Bezpyłowe wiercenie
Autor: BOSCH

Szybkie tempo pracy urządzenia jest możliwe dzięki silnikowi o mocy 900 W, wysokiemu momentowi obrotowemu (36 Nm na pierwszym i 15,5 Nm na drugim biegu) oraz dużej liczbie udarów (17 000 lub 51 000 na minutę). Dzięki odpowiedniej konstrukcji oraz obudowie przekładni wykonanej z metalu wiertarka jest wytrzymała.

Dzięki nowemu systemowi mocowania dodatkowej rękojeści bocznej urządzenie ma wysoki standard bezpieczeństwa. Innowacyjne mocowanie zapewnia bezpieczne trzymanie wiertarki oraz eliminuje zagrożenie związane z przypadkowym zsunięciem się rękojeści z korpusu wiertarki np. po słabym dokręceniu rękojeści. Rękojeść może być ustawiona w wielu różnych pozycjach wokół korpusu wiertarki, a odpowiednie profilowanie mocowania rękojeści powoduje, że nie przemieści się ona w trakcie wiercenia w żadnym kierunku.

Profesjonalni użytkownicy narzędzi, będący członkami programu „Bosch ProTeam“, mają możliwość bezpłatnego przetestowania nowych elektronarzędzi z linii niebieskiej Bosch oraz wymiany swoich doświadczeń z innymi na forum strony internetowej producenta. Aby wziąć udział w teście praktycznym nowej wiertarki GSB 19-2 REA, należy zgłosić się do programu do 14 sierpnia 2009 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej