Wiertła do głębokich przewiertów

2007-05-24 21:14

Wiertła do młotów Quadro-X wykazują o ponad 30% większą trwałość przy wierceniach w betonie (klasy B 35) oraz trzy razy wyższą trwałość przy nawiercaniu elementów zbrojeniowych. Długość całkowita wierteł SDS-max wynosi 1320 mm. 

Nowa głowica z czterema ostrzami w układzie X pozwala na szybkie zagłębianie wiertła w beton, a podwójna spirala ułatwia odprowadzanie urobku. Nowością są ostrza boczne o dwa razy większej szerokości niż w wyrobach oferowanych do tej pory. Ostrza zostały dopasowane do materiału korpusu. Daje to lepsze prowadzenie wiertła po krawędzi zewnętrznej oraz zwiększa jego stabilność. Dzięki zastosowaniu ostrzy z węglików spiekanych wiertła są wytrzymałe na uszkodzenia.
Nowa geometria ostrzy bocznych i głównych redukuje naprężenia i wibracje, zmniejsza tym samym niebezpieczeństwo pęknięcia elementów utwardzanych. Kształt głowicy wspomaga pracę głównego ostrza na wierzchołku wiertła i powiększa przestrzeń potrzebną do odprowadzania urobku.
Długość całkowita wierteł SDS-max wynosi 1320 mm. Nowe produkty umożliwiają głębokie przewierty (do 1,2 m), są one konieczne w pracach instalatorskich, hydraulicznych oraz elektrycznych.
Producentem wierteł jest firma Bosch.

.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej