Wiercenie w betonie

2007-09-13 12:02

Polepszenie parametrów technicznych wiertła to efekt usprawnionego procesu produkcji oraz zoptymalizowanego kształtu spirali - wiertła są lutowane i hartowane w dwóch ddzielnych procesach i w różnej temperaturze

W ten sposób płytki węglików spiekanych lepiej przylegają do spirali, a głowica wiertła z ostrzem centrującym (twardość 46-49 HRC) jest bardziej wytrzymała i odporna na odkształcenia bądź złamanie. W rezultacie wiertło (S4L) Boscha do młotów z uchwytem SDS-plus zapewnia większą dokładność wymiarową otworów. Dla każdej średnicy wiertła indywidualnie określana jest optymalna twardość głowicy i spirali.
Producent wiertła S4L zapewnia, że ma ono o 15% dłuższą skuteczność przy wierceniu w betonie lub betonie zbrojonym, w porównaniu do poprzedniego modelu (S4). Wydajny osprzęt gwarantuje użytkownikom ekonomiczną pracę.
Specjalna obróbka powierzchniowa spirali prowadzi do lepszego zagęszczenia stali, co daje równomiernie twardą i gładką powierzchnię. Dzieki temu powierzchnia spirali zużywa się wolniej, a miał jest szybciej odprowadzany na zewnątrz otworu. Wiertła SDS-plus S4L mają średnice w przedziale 4-14 mm i długość do 310 mm.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej