Wiercenie bez pyłu

2010-01-21 11:31
Wiercenie bez pyłu
Autor: Lange Łukaszuk

Wszechobecny pył będący wynikiem wiercenia wydaje się być nieodłącznym elementem prac remontowo-budowlanych. Pył ten nie tylko pozostawia widoczne ślady wokoło otworu ale również nie pozostaje bez wpływu na zdrowie ludzi.

Powstały podczas wiercenia otworów pył osadza się na wszystkich powierzchniach. System Bohrfixx marki Starmix, który firma Lange Łukaszuk wprowadziła do swojej oferty, pozwala w łatwy sposób pozbyć się tego kłopotu.

Co dwie komory to nie jedna

Bohrfixx jest innowacyjną nakładką na odkurzacz, na bieżąco odsysającą cały pył wiertniczy powstały podczas robienia otworów. Jej działanie opiera się na opatentowanym systemie dwóch niezależnych od siebie komór. Pierwsza odpowiada za usuwanie pyłu bezpośrednio z miejsca wiercenia, natomiast dzięki drugiej, urządzenie solidnie przylega do miejsca, w którym dokonujemy prac. Jest to możliwe dzięki całkowitemu odseparowaniu obu komór, co pozwala wytworzyć wysokie podciśnienie zapewniające przyczepność również na nierównych powierzchniach oraz pracę nawet do pięciu metrów od odkurzacza. Dodatkowo, pozwala to uniknąć zabrudzenia wierconych powierzchni. System ten nie wymaga obecności drugiej osoby dbającej o odsysanie pyłu. Ponadto dwukomorowa konstrukcja zapewnia siłę ssącą pozwalającą na komfortową pracę bez względu na to, czy wierci się w ścianie, czy suficie.

Wiercenie bez pyłu
Autor: Lange Łukaszuk Opatentowany system dwóch komór systemu Bohrfixx

Niemiecka jakość wykonania

Projektanci systemu nie zapomnieli, że urządzenie to będzie używane w ciężkich warunkach, gdzie tylko solidne wykonanie danego elementu zapewnia jego długą żywotność. Dlatego obudowę Bohrfixx wykonano z udaroodpornego tworzywa sztucznego (polipropylen), które zapewnia wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ważnym elementem systemu jest również wzmocnienie otworu prowadzącego wiertło, poprzez wyposażenie go w metalową tulejkę. Zabezpiecza to przed zniszczenie wynikającym z możliwości kontaktu z wirującym świdrem.
Na uwagę zasługuje również uniwersalność systemu Bohrfixx. Rozmiar otworu prowadzącego umożliwia korzystanie z wierteł o średnicy do 12 mm, dzięki czemu wywiercenie nawet większego otworu nie będzie najmniejszym problemem. Nowe rozwiązanie marki Starmix jest również przystosowane do współpracy z różnego rodzaju odkurzaczami, także tymi domowymi. Dzięki gumowemu adapterowi, w który posażonoa jest złączka, istnieje możliwość użycia rury o średnicy 32–42 mm, dodatkowo adapter zwiększa wszechstronność urządzenia, pozwalając na jego użytkowanie zarówno na budowie, jak i w domowym zaciszu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej