Wielofunkcyjny zszywacz ręczny

2008-07-30 11:39

Nowoczesny zszywacz wielofunkcyjny, do prac wykończeniowych i tapicerskich. Jest dostosowany do obsługi zszywek standardowych, półokrągłych, gwoździ oraz szpilek.

Prace tapicerskie i wykończeniowe nie wymagają zazwyczaj skomplikowanych narzędzi. Zarówno wśród domowych majsterkowiczów, jak i w opinii profesjonalistów, coraz większym uznaniem cieszą się wielofunkcyjne zszywacze, które coraz częściej zastępują tradycyjny młotek i gwoździe. Zszywacze gwarantują nie tylko znacznie szybszą i prostszą pracę, ale również zapewniają większe bezpieczeństwo i wygodę.

Wielofunkcyjny zszywacz ręczny Modeco 4 in 1 firmy Koelner - pomocnik w domu i ogrodzie
Na polskim rynku możemy odnaleźć bogatą ofertę praktycznych zszywaczy tapicerskich, które idealnie nadają się do szybkiego i wygodnego przymocowywania tkaniny do drewnianych ram kanapy lub krzesła. Zszywacze ręczne coraz częściej są również wykorzystywane do montażu listewek przypodłogowych za pomocą gwoździ lub gwintowanych szpilek. Używając odpowiednio wyprofilowanych zszywek z powodzeniem można przytwierdzić do podłoża przewody elektryczne.

Koelner_Modeco
Autor: brak danych

Dotychczas wszystkie te czynności wymagały zastosowania czterech odmiennych typów zszywacza. Zszywacz wielofunkcyjny przystosowany jest do łączenia różnych materiałów za pomocą różnych rodzajów zszywek, szpilek oraz gwoździ.

Funkcjonalność i wygoda użycia
Zszywacz charakteryzuje się wszechstronnym i uniwersalnym zastosowaniem, wyróżnia się również regulowaną siłą bicia, którą można dostosować do twardości konkretnych materiałów. Nastawiając zszywacz na łagodną siłę wysuwania zszywek, uzyskamy pewność, że przewody elektryczne i delikatne materiały (takie jak np. folia) nie zostaną uszkodzone i przecięte. Antypoślizgowa rękojeść oraz ergonomiczny uchwyt gwarantują wysoki komfort pracy oraz precyzyjne umieszczenie zszywek, gwoździ lub szpilek nawet w trudno dostępnych miejscach. Solidny stalowy korpus sprawia, że wytrzymałość jest znacznie większa niż przeciętnych plastikowych takerów.

rodzaj elementu złącznegodługość [mm]
 zszywki M11  8, 10, 12, 14
 zszywki M36  10, 12, 14
 szpilki M300  14
 gwoździe M300  14

 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej