Wibrometr Fluke 805 FC - urządzenie do pomiaru poziomu drgań

2015-04-21 11:51
przyrząd pomiarowy
Autor: FLUKE Wibrometr Fluke 805

Wibrometr Fluke 805 z funkcją Fluke Connect ShareLive™ to przyrząd pomiarowy do wykrywania problemów z wibracjami. Wibrometr zapewnia bardzo dokładne pomiary stanów łożysk, drgań całkowitych oraz temperatury w podczerwieni. Urządzenie pomiarowe ocenia poziom wagi problemu w 4-stopniowej skali i umożliwia kopiowanie danych do komputera w celu późniejszej ich analizy.

Pomiary drgań pozwalają przewidzieć awarie różnego typu urządzeń. Szybka ocena wyników pomiarów oraz podjęcia odpowiednich działań to kluczowe elementy w zapobieganiu przestojom. Nowy wibrometr Fluke 805 z funkcją Fluke Connect ShareLive™ to urządzenie pomiarowe służące do wykrywania problemów z wibracjami. Wibrometr mierzy poziom drgań całkowitych w zakresie niskich częstotliwości i wykrywa awarie łożysk w zakresie wysokich częstotliwości. Urządzenie pomiarowe współpracuje z aplikacją Fluke Connect, w której funkcja historii EquipmentLog™ pozwala redukować czas trwania przestojów oraz koszty z nimi związane.

Funkcja EquipmentLog™ umożliwia tworzenie osobnych folderów dla poszczególnych maszyn i zapisuje dane z inspekcji, które później mogą być sprawdzone. Dzięki temu można bezpośrednio porównywać wyniki pomiarów, przewidzieć awarię i zaplanować w dogodnym terminie naprawę.
Do oceny stanu łożysk wibrometr wykorzystuje innowacyjny, opracowany przez firmę Fluke, algorytm Crest Factor Plus (CF+) oraz intuicyjną 4-stopniową skalę, która klasyfikuje łożyska jako dobre, dostateczne, nieprawidłowe lub niedopuszczalne. Za pomocą połączeń wideo ShareLive, dostępnych w aplikacji Fluke Connect, użytkownicy mogą przesyłać wyniki pomiarów innym kolegom z zespołu. Dane z wibrometru 805 FC można też wyeksportować do szablonu Excel w komputerze w celu dokonania oceny trendów drgań ogólnych, CF+ oraz temperatury w podczerwieni. Użytkownicy mogą wyświetlać trendy w gotowych szablonach i wykresach programu Excel oraz porównywać poziom drgań całkowitych z normami ISO (10616-1, -3 i -7). Zjawiska odbierające od normy mogą być analizowane przy użyciu tabel trendów. W ten sposób użytkownik uzyskuje klarowny obraz zmian stanu łożyska i pogarszającego się stanu maszyny.

W mierniku wibracji Fluke 805 FC wyeliminowane zostały również błędy pomiarowe powodowane przez operatora. Nowatorska konstrukcja czujnika drgań zmniejsza do minimum rozbieżności pomiarów wynikające z kąta ustawienia przyrządu lub siły nacisku. 

Wibrometr Fluke 805 FC przeznaczony jest do monitorowania następujących kategorii maszyn:

  • chłodziarki (zespoły chłodnicze),
  • wentylatory,
  • sterowniki chłodni kominowych,
  • pompy odśrodkowe, wyporowe,
  • sprężarki powietrza,
  • dmuchawy,
  • narzędzia maszynowe (silniki, skrzynie biegów, osie napędowe), obrabiarki.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej