Wibrometr Fluke 805 FC - urządzenie do pomiaru poziomu drgań

2015-04-21 11:51
przyrząd pomiarowy
Autor: FLUKE Wibrometr Fluke 805

Wibrometr Fluke 805 z funkcją Fluke Connect ShareLive™ to przyrząd pomiarowy do wykrywania problemów z wibracjami. Wibrometr zapewnia bardzo dokładne pomiary stanów łożysk, drgań całkowitych oraz temperatury w podczerwieni. Urządzenie pomiarowe ocenia poziom wagi problemu w 4-stopniowej skali i umożliwia kopiowanie danych do komputera w celu późniejszej ich analizy.

Pomiary drgań pozwalają przewidzieć awarie różnego typu urządzeń. Szybka ocena wyników pomiarów oraz podjęcia odpowiednich działań to kluczowe elementy w zapobieganiu przestojom. Nowy wibrometr Fluke 805 z funkcją Fluke Connect ShareLive™ to urządzenie pomiarowe służące do wykrywania problemów z wibracjami. Wibrometr mierzy poziom drgań całkowitych w zakresie niskich częstotliwości i wykrywa awarie łożysk w zakresie wysokich częstotliwości. Urządzenie pomiarowe współpracuje z aplikacją Fluke Connect, w której funkcja historii EquipmentLog™ pozwala redukować czas trwania przestojów oraz koszty z nimi związane.

Funkcja EquipmentLog™ umożliwia tworzenie osobnych folderów dla poszczególnych maszyn i zapisuje dane z inspekcji, które później mogą być sprawdzone. Dzięki temu można bezpośrednio porównywać wyniki pomiarów, przewidzieć awarię i zaplanować w dogodnym terminie naprawę.
Do oceny stanu łożysk wibrometr wykorzystuje innowacyjny, opracowany przez firmę Fluke, algorytm Crest Factor Plus (CF+) oraz intuicyjną 4-stopniową skalę, która klasyfikuje łożyska jako dobre, dostateczne, nieprawidłowe lub niedopuszczalne. Za pomocą połączeń wideo ShareLive, dostępnych w aplikacji Fluke Connect, użytkownicy mogą przesyłać wyniki pomiarów innym kolegom z zespołu. Dane z wibrometru 805 FC można też wyeksportować do szablonu Excel w komputerze w celu dokonania oceny trendów drgań ogólnych, CF+ oraz temperatury w podczerwieni. Użytkownicy mogą wyświetlać trendy w gotowych szablonach i wykresach programu Excel oraz porównywać poziom drgań całkowitych z normami ISO (10616-1, -3 i -7). Zjawiska odbierające od normy mogą być analizowane przy użyciu tabel trendów. W ten sposób użytkownik uzyskuje klarowny obraz zmian stanu łożyska i pogarszającego się stanu maszyny.

W mierniku wibracji Fluke 805 FC wyeliminowane zostały również błędy pomiarowe powodowane przez operatora. Nowatorska konstrukcja czujnika drgań zmniejsza do minimum rozbieżności pomiarów wynikające z kąta ustawienia przyrządu lub siły nacisku. 

Wibrometr Fluke 805 FC przeznaczony jest do monitorowania następujących kategorii maszyn:

  • chłodziarki (zespoły chłodnicze),
  • wentylatory,
  • sterowniki chłodni kominowych,
  • pompy odśrodkowe, wyporowe,
  • sprężarki powietrza,
  • dmuchawy,
  • narzędzia maszynowe (silniki, skrzynie biegów, osie napędowe), obrabiarki.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej