Uniwersalne tarcze tnące

2009-05-15 18:25
Uniwersalne tarcze tnące
Autor: BOSCH

W ofercie osprzętowej firmy Bosch pojawiły się dwa rodzaje tarcz, które ułatwią pracę profesjonalistom. Jedna z nich służy do różnorodnych prac – z jej pomocą można dokładnie ciąć, bezpiecznie szlifować oraz wykańczać powierzchnie z metalu. Natomiast druga jest praktycznym i uniwersalnym narzędziem do cięcia niemal wszystkich materiałów.

Tarcza „3w1”

Dzięki innowacyjnej geometrii oraz właściwościom powierzchni można stosować ją do różnych prac. Użytkownik musi jedynie wybrać odpowiednią pozycję lub kąt nachylenia tarczy. Tarcza ta znacznie ułatwia cięcie profili, rur i blach wykonanych ze stali nierdzewnej lub innego metalu. Tarcza „3w1” ma grubości zaledwie 2,5 mm i umożliwia także bezpieczne szlifowanie w miejscach trudno dostępnych.

Trójwarstwowe wzmocnienie tarczy gwarantuje duże bezpieczeństwo pracy. Tarcze są produkowane zgodnie z wytycznymi normy EN 12413. Produkt jest dostępny o średnicach: 100, 115 i 125 mm.

Tarcza Rapido Multi Construction

Produkt ten stanowi  praktyczne i uniwersalne narzędzie do cięcia niemal wszystkich materiałów. Tarcza gwarantuje czyste, szybkie cięcia przy minimalnych stratach materiału.

Użytkownicy profesjonalni tną na co dzień różne materiały: metal, stal szlachetną, aluminium, metale kolorowe, tytan, kamień, miękką glazurę, PVC, poliester i wiele innych tworzyw sztucznych. Dotychczas potrzebne były do tego różne tarcze tnące, których wymiana była czasochłonnym zajęciem. Dzięki wszechstronności Rapido Multi Construction nie trzeba już tak często wymieniać tarcz przy zmianie ciętego materiału. Użytkownik może stosować jedną tarczę do różnych materiałów.

Podczas cięcia metalu i stali szlachetnej tarczą Rapido nie ma ryzyka przebarwienia materiału. Jest to zasługą wyjątkowego ziarna z węglika krzemu. Tarcza umożliwia także uzyskanie czystych krawędzi podczas cięcia płytek. Kolejnym atutem jest brak topnienia materiałów podatnych na działanie wysokiej temperatury, takich jak metale nieżelazne czy tworzywa sztuczne.

Produkt dostępny jest o średnicach: 105, 115 i 125 mm, przy czym grubość tarcz wynosi 1 milimetr. Tarcza o średnicy 125 mm dostępna jest także o grubości 1,6 mm.

Uniwersalne tarcze tnące
Autor: BOSCH
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej