Uniwersalne łączniki montażowe SFX z hartowanym wkrętem

2015-10-21 11:12
wkręty montażowe
Autor: Wkręt-met Łączniki montażowe SFX

Łączniki montażowe SFX są łatwe w użyciu i mają uniwersalne przeznaczenie - można je stosować do pustaków ceramicznych, betonu, gazobetonu, płyt gipspwo-kartonowych, OSB czy sklejki. Kołki montażowe przeznaczone są do różnego typu prac budowlano-remontowych czy wykończeniowych. To produkt firmy Wkręt-met. 

Kołki montażowe SFX zaprojektowano tak, aby konstrukcja strefy rozpierająco-skrętnej zapewniała stabilne mocowanie. Kształt koszulki łącznika po wkręcenia kołka powoduje zawiązanie "supła", który zwiększa powierzchnię docisku w pustych przestrzeniach, stąd możliwość stosowania łączników montażowych w podłożach z pustkami, jak pustaki ceramiczne.
Projektanci kołków montażowych zwrócili uwagę na głębokość wkręcania: z tego powodu średnica kołnierza została zróżnicowana - zapobiega to zbyt głębokiemu osadzaniu kołka i zapewnia pewne oparcie koszulki w podłożu. Specjalne kostki rozpierające gwarantują zaklinowanie kołka w ściankacho grubości od 10 mm i zapobiegają jego przekręcaniu w podłożu. W materiałach pełnych służą temu również wypustki wzdłuż kołka. Wewnętrzna budowa kołka niweluje problem błędnego wkręcania kołka w koszulkę, kierując go w otwór ściągający-przelotowy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej