Uniwersalna ukośnica

2008-10-10 11:52

Piła o regulowanym kącie i skosie cięcia, zapewnia dokładną pracę w zakładach stolarskich, a ze względu na niewielką masę i dużą precyzję, jest pomocna przy montażu podłóg i mebli kuchennych.

Uniwersalną pilarkę do cięcia kątowego i ukośnego WU481 marki WORX wprowadziła do swojej oferty PROMA POLSKA. Urządzenie napędzane jest silnikiem komutatorowym. Dzięki łatwemu dostępowi do szczotek węglowych możliwa jest ich prosta wymiana. Dla wydłużenia żywotności silnika zastosowano ogranicznik prądu rozruchowego. Blokada wrzeciona ułatwia wymianę tarczy.

Piła składa się z aluminiowego stołu oraz magnezowej obudowy tarczy. Narzędzie pozwala na odchylenie kąta cięcia od pionu oraz skręcanie tarczy o 45o w obie strony. Obrót ten ma kilka punktów ustalających, które określają najczęściej używane kąty cięcia.

Stół wyposażony jest w górny docisk oraz blokadę podporu materiału. Bezpieczeństwo użytkowania zapewnia - wykonana z wstrząsoodpornego, przeźroczystego tworzywa sztucznego - dolna osłona, która automatycznie odsłania tarczę podczas cięcia. Ponadto silnik wyposażony jest w układ szybkiego wyhamowania tarczy w momencie wyłączenia.

Urządzenie dostarczane jest ze wskaźnikiem laserowym, który włączany jest bezobsługowo po uruchomieniu narzędzia dzięki włącznikowi odśrodkowemu. Takie rozwiązanie likwiduje konieczność kalibracji wskaźników i zawsze wskazuje linię cięcia tarczy.

dane techniczne

 

moc znamionowa [W] 1800
obroty na biegu jałowym [1/min] 5000
średnica tarczy [mm] 254
średnica otworu tarczy [mm] 30
masa [kg] 15
kąt nastawienia tarczy [o] 0-45


Do cięcia długich elementów, firma PROMA POLSKA ma w swojej ofercie uniwersalny stojak do piły ukośnej marki FERM. Umożliwia on dopasowanie go do większości przecinarek dostępnych na rynku.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej