Udarowe wiertarki

2007-05-28 16:29

Bosch wprowadził do sprzedaży wiertarki udarowe: PSB 500 RE i PSB 550 RE Powerlight, PSB 650 RA, PSB 1000 RCA oraz akumulatorową wiertarkę udarową PSB 14,4 V-i. Urządzenia 500 RE i 550 RE Powerlight wyposażono w dodatkową rękojeść, na której została umieszczona dioda LED (zasilana standardową baterią AA) oświetlająca miejsce wiercenia lub wkręcania.

Dioda jest uruchamiana przyciskiem umieszczonym w dolnej części rękojeści. Takie rozwiązanie umożliwia bezpieczną pracę w miejscach słabo oświetlonych.
Dodatkowa rękojeść ma ergonomiczny kształt i dobrze dopasowuje się do dłoni. Duża śruba motylkowa służy do zamocowania rękojeści we właściwej pozycji. Zintegrowany ogranicznik głębokości umożliwia precyzyjne wiercenie i wkręcanie. Nowe modele wiertarek udarowych są wyposażone w silniki o mocy od 500 do 1010 W. System Electronic umożliwia płynną regulację obrotów - poprzez stopniowanie siły nacisku na włącznik. W rękojeści głównej zintegrowany jest także przełącznik obrotów w prawo/lewo.
Dłuższą żywotność urządzenia gwarantuje obrotowy szczotkotrzymacz.
Maksymalna średnica wiercenia dla poszczególnych modeli waha się: od 10 mm do 16 mm - w betonie, od 20 do 30 mm w drewnie oraz od 10 do 12 mm w stali. Mocniejsze modele wiertarek są dodatkowo wyposażone w szybkozaciskowy uchwyt wiertarski z innowacyjnym systemem Press+Lock, dzięki czemu wymiana wierteł jest łatwa i zajmuje niewiele czasu.
Model PSB 1000 RCA wyposażono w zintegrowany system odsysania pyłu. Wskaźnik napełnienia umożliwia odpowiednio wczesne opróżnianie pojemnika. System Electronic - sterowanie prędkością obrotową możliwe jest poprzez wstępny wybór zakresu prędkości na pokrętle nastawczym i/lub poprzez stopniowanie siły nacisku na włącznik (funkcja przyspieczania tempa pracy w zakresie od zera do prędkości maksymalnej). Prędkość obrotową należy dopasować do rodzaju obrabianego materiału . Sterowanie prędkością obrotową umożliwia delikatne nawiercanie, a następnie wiercenie z pełną mocą w górnym zakresie obrotów.
System Press+Lock - naciskając przycisk na górnej części urządzenia, użytkownik blokuje wrzeciono wiertarki, by odkręcić, a następnie dokręcić uchwyt wiertarski. System ten jest o wiele wygodniejszy od dwuczęściowego szybkozaciskowego uchwytu wiertarskiego.

Udarowe wiertarki
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej