TPS - system antykradzieżowy Hilti

2007-05-28 5:15

Firma Hilti wprowadza na polski rynek elektroniczny system zabezpieczający narzędzia budowlane przed kradzieżą - TPS (Theft Protection System). W system wyposażono najnowsze elektronarzędzia firmy. TPS to elektroniczna blokada, która uniemożliwia uruchomienie silnika; można ją porównać do rozwiązań typu "immobilizer" stosowanych powszechnie w samochodach.

Firma Hilti - światowy lider w zakresie najnowszych rozwiązań i technologii dla budownictwa - opracowała aktywny system antykradzieżowy o nazwie TPS - Theft Protection System. System TPS to elektroniczna blokada zapobiegająca uruchomieniu silnika, która może być porównana do rozwiązań typu "immobilizer" stosowanych powszechnie w samochodach. Głównym celem systemu antykradzieżowego TPS jest ochrona przed użyciem urządzenia przez osoby niepożądane. System TPS z jednej strony zabezpiecza przed kradzieżą, z drugiej ogranicza dostęp do elektronarzędzia osobom nieupoważnionym do jego obsługi po godzinach pracy. Oznacza to, iż pracownicy nie będą mogli dowolnie korzystać z urządzeń bez zgody i wiedzy ich właściciela.

System TPS bazuje na elektronicznym module, który stanowi integralną część produkowanych przez Hilti narzędzi, oraz na elementach zewnętrznych, tj. Karcie Klienta i Kluczu Aktywacyjnym. Karta i Klucz służą do kodowania i odkodowywania maszyny. Zakres uprawnień do uruchomienia urządzenia można określić zgodnie z życzeniem Klienta. Zaproponowane rozwiązanie w żaden sposób nie zakłóca procesu pracy maszyny.

Dodatkowo każde urządzenie z modułem TPS posiada swój indywidualny numer seryjny, umieszczony na obudowie oraz zakodowany w elektronice. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoba lub firma, której skradziono elektronarzędzie, może zgłosić ten fakt w serwisie Hilti. Natychmiast po zgłoszeniu urządzenie trafi do międzynarodowego rejestru maszyn skradzionych. Jeżeli taka maszyna pojawi się w serwisie Hilti, zostanie zidentyfikowana, a jej prawowity właściciel bezzwłocznie o tym fakcie poinformowany. W przypadku kradzieży urządzenia z aktywowanym systemem TPS zostaje ono zablokowane. Oznacza to, że złodziej czy też osoba nieupoważniona nie będą mogli go uruchomić - nawet w przypadku próby usunięcia elektronicznego modułu.

Obecnie w Polsce Hilti oferuje wbudowany moduł TPS w młotach wyburzeniowych i dłutujących, np. TE 905-AVR, TE 706, oraz młotach kombi (wiercąco-kujących), np. TE 76P-ATC, TE 56. Kolejne urządzenia z nowym rozwiązaniem będą wprowadzane w 2006 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej