Taśma malarska, która może pozostać na ścianie do 30 dni

2014-02-19 15:47
tasma malarska benjamin moore
Autor: Benjamin Moore Taśmy malarskie Painter's Mate Green® firmy Benjamin Moore pozwolają na malowanie ścian przez kilka dni

Przy malowaniu ścian do zabezpieczenia elementów stolarki, listew przypodłogowych lub powierzchni, które mają być wykończone inaczej, używa się taśmy malarskiej. Najczęstszym problemem, który się pojawia przy stosowaniu taśmy, jest to, że bardzo często odkleja się wraz z warstwą farby. Producent farb, firma Benjamin Moore, wprowadziła na rynek nowość - taśmy malarskie, które mogą zostać na malowanej ścianie nawet do 30 dni

Najważniejszym etapem przy malowaniu ścian jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Właściwie przygotowane i zagruntowane teoretycznie daje gwarancję dobrej przyczepności farby, co oznacza, że powinna ona zostać na ścianie przy odklejaniu taśmy malarskiej.

W praktyce bywa różnie, dlatego informacja o nowości wprowadzonej na rynek przez firmę Benjamin Moore, być może ucieszy malarzy pokojowych i osoby remontujące swoje domy i mieszkania.

Nowe taśmy malarskie Painter's Mate Green® dostępne są w dwóch wersjach: jako taśma 8-dniowa (Painter's Mate Green® 8-Day Painting Tape) i 30-dniowa (Painter's Mate Green® Delicate Painting Tape).

Producent zapewnia, że dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii produkcji kleju i papierowego nośnika, taśmy malarskie mogą być stosowane nawet na nowo wymalowanej powierzchni.

Taśma malarska Painter's Mate Green® 8-Day Painting Tape - ma zastosowanie do wszystkich rodzajów farb i lakierów, można ją przyklejać do ścian, drewna, szkła i tworzywa.

Taśma malarska Painter's Mate Green® Delicate Painting Tape - ma zastosowanie do delikatnych powierzchni, świeżych wymalowań, tapet.

Taśmy dostępne są w szerokościach: 6, 24, 36 i 48 mm. Klej zastosowany w taśmach malarskich Painter’s Mate Green jest odporny na działanie promieni UV.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej