Szybkotnące piły ręczne

2008-09-09 12:53

Piły zostały wyposażone w bimateriałową rękojeść gwarantującą pewny chwyt. Wykonano ją z tworzywa ABS, które zapewnia dużą wytrzymałość. Rękojeść przymocowano do brzeszczotu za pomocą śrub. Dzięki temu korzystanie z piły jest bezpieczne.

Producent narzędzi marki Stanley wprowadził do swojej trzy modele - piłę do prac wykończeniowych, piłę otwornicę i grzbietnicę.
Uchwyt narzędzi został zaprojektowany tak, aby odpowiadał kształtowi dłoni, a prowadzenie piły odbywało się przy wykorzystaniu kciuka. Grzbiet wszystkich trzech modeli został specjalnie wzmocniony. Rozwiązanie to pozwoliło uniknąć nadmiernego wyginania się brzeszczotu piły oraz ułatwiło cięcie w linii prostej bez konieczności wielokrotnej korekty ustawienia narzędzia. Zastosowano również zęby typu Jet-Cut z trzema szlifowanymi krawędziami tnącymi. Pozwalają one na szybkie i dokładne cięcie w obu kierunkach. Hartowane zęby nie wymagają ostrzenia. Dzięki wbudowanemu w rękojeść kątownikowi, piły umożliwiają trasowania kątów 45o i 90o. Narzędzie można stosować, przy kompleksowych remontach, np. do cięcia boazerii, profili czy płyt gipsowo-kartonowych.

piła do prac wykończeniowych

piła otwornica

piła grzbietnica

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej