Szybki i dokładny pomiar

2008-09-03 15:50

Dalmierz laserowy służy do szybkiego i dokładnego pomiaru odległości. Urządzenie ma również funkcję dodawania i odejmowania wyników pomiaru, dzięki czemu pozwala na automatyczne dokonywanie obliczeń bez potrzeby korzystania z dodatkowego sprzętu. Ponadto umożliwia obliczanie powierzchni i objętości pomieszczeń.

Dzięki wykorzystaniu dalmierzy laserowych TLM 130i i TLM 160i firmy STANLEY, pomiar odległości czy powierzchni potrwa zaledwie kilka chwil, a jego wynik będzie bardzo dokładny.
Każdy remont poprzedzony jest koniecznością dokonania różnorodnych pomiarów. Potrzebne jest więc narzędzie, które sprawnie i precyzyjnie wskaże odległość, bądź obliczy powierzchnię pomieszczenia. Pozwoli to na oszacowanie ilości farby potrzebnej do pomalowania pokoju, jak też ilości płytek ceramicznych niezbędnych do wyłożenia podłogi. Urządzenie jest przydatne także podczas montażu mebli kuchennych czy przy projektowaniu rozmieszczenia drzewek w ogrodzie.

W zależności od potrzeb użytkownika wyniki mogą być pokazywane w metrach lub calach. Dalmierze wyposażone są w funkcję wyznaczania stałych odległości, która jest bardzo istotna przy wykonywaniu powtarzalnych czynności. Ze względu na swoje małe rozmiary (124 x 54 x 35 mm) oraz ergonomiczny kształt obudowy, urządzenia są poręczne i praktyczne w użyciu. Zestaw zawiera dodatkowo praktyczne etui oraz baterie.

dane techniczne
 typ  TLM 130i  TLM 160i
 zasięg pomiaru [m]  30  60
 dokładność [mm]  +/-2  +/-1,5
 czas oczekiwania na odczyt [s]  od 0,5 do 4  do 2
 wyświetlacz  dwusegmentowy  trójsegmentowy

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej