Szlifierki mimośrodowe PEX 270 z systemem mikrofiltrów

2007-05-24 21:20

Element odsysający przenosi pył powstający przy szlifowaniu do plastikowego pojemnika z filtrem wielowarstwowym, który zatrzymuje nawet najmniejsze drobiny pyłu. Po opróżnieniu pojemnika oraz wytrząśnięciu kurzu z filtra system nadaje się do ponownego użytku. 

Wiosną 2002 firma Bosch wprowadziła do sprzedaży nowe szlifierki mimośrodowe PEX 270 A i PEX 270 AE. Urządzenia zostały wyposażone w system mikrofiltrów, zapobiegający emisji pyłu podczas pracy. Nowe narzędzia przeznaczone są do szlifowania farb, lakierów i mas szpachlowych, do obróbki powierzchniowej drewna oraz do polerowania metali i powierzchni lakierowanych. Można je też stosować przy wyrównywaniu ubytków płaskich powierzchni oraz szlifowaniu powierzchni wypukłych i łukowatych. Szlifierki wyposażone zostały w hamulec talerza szlifierskiego gwarantujący wysoką jakość szlifowania, który zapobiega zbyt wysokiej prędkości obrotowej na biegu jałowym. Talerz szlifierski średniej twardości o średnicy 125 mm przeznaczony jest do wszystkich typowych zastosowań.
Dzięki niewielkiemu ciężarowi (1,4 kg) szlifierki nadają się również do wykonywania prac nad głową. Zintegrowany moduł odsysający w połączeniu z systemem mikrofiltrów zapobiega emisji pyłu podczas pracy. Element odsysający przenosi pył powstający przy szlifowaniu do plastikowego pojemnika z filtrem wielowarstwowym, który zatrzymuje najmniejsze drobiny pyłu. Po opróżnieniu pojemnika oraz wytrząśnięciu kurzu z filtra system nadaje się do ponownego użytku. Użytkownik może dzięki temu zaoszczędzić na dodatkowych workach na pył.
Model PEX 270 A został wyposażony w silnik o mocy 270 W, który zapewnia wysoką wydajność usuwania i spokojny bieg. Prędkość oscylacyjna talerza szlifierskiego wynosi 24000 oscylacji na minutę, a średnica mimośrodu - 4 mm. Model PEX 270 AE posiada dodatkowe sterowanie elektroniczne, umożliwiające regulację prędkości oscylacyjnej w zakresie 15000 - 24000 oscylacji na minutę. Pozwala to na obróbkę delikatnych powierzchni.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej