Szlifierka oscylacyjna do "czystej roboty"

2008-08-19 13:00

Dzięki szlifierce oscylacyjnej wyposażonej w system odsysania pyłu można dokładnie wyszlifować drewniane powierzchnie, nie wzbijając przy tym tumanu kurzu. Zapylony warsztat i gryzące uczucie pyłu w gardle przestaje być wtedy problemem.

Szlifierka oscylacyjna WU650 firmy WORX wyposażona jest w silnik komutatorowy o mocy 300 W. Napędza on przekładnię mimośrodową, emitującą drgania z możliwością regulacji, średnica oscylacji wynosi 2,5 mm. Urządzenie przystosowane jest do krążków ściernych o średnicy 125 mm, mocowanych za pomocą rzepa.

Szlifierka wyposażona jest we własny układ odsysania pyłu. Resztki ścieranej powierzchni przenoszone są do załączonego worka pyłowego, zamocowanego do obudowy szlifierki. Istnieje także możliwość zwiększenia wydajności i czystości pracy poprzez połączenie z odkurzaczem przemysłowym.

Urządzenie chronione jest przed pyłem dzięki wyłącznikowi głównemu, dodatkowo odseparowanemu od zanieczyszczeń gumową osłoną.

Szlifierka ma ergonomiczną rękojeść z miękką powierzchnią zapewniającą pewne i wygodne trzymanie. Skuteczne odseparowanie wibracji od rękojeści pozwala na dłuższą pracę bez nieprzyjemnego uczucia mrowienia w dłoni. Kompaktowa budowa szlifierki ułatwia manewrowanie i podwyższa komfort pracy.

dane techniczne

 moc znamionowa [W]  300
 częstotliwość wibracji (drgań) [1/min]  5000-12 000
 średnica talerza ściernego [mm]  125
 średnica oscylacji [mm]  2,5
 masa [kg]  1,5
 regulacja obrotów  tak

 

Dystrybutorem szlifierki jest firma Proma Polska.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej